Rezultate te kerkimit per termin: +Klubeve

Total: 6450
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.552Z

FSHF, 200 mije euro shperblim klubeve

Kane kaluar me shume se dy jave nga arrestimi i presidentit te Elbasanit, Arben Laze, per here te pare Federata Shqiptare e Futbollit del me nje deklarate zyrtare. Ne nje konference per shtyp, presidenti i FSHF-se Armand Duka, ka pohuar se ai dhe institucioni qe drejton nuk merren me pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.687Z

FBK ua fal borxhet klubeve

Federata e Basketbollit e Kosovës u tregua zemërgjerë për skuadrat e saj. Kjo pasi të shtunën delegatët e Kuvendit të saj morën vendim që t’u falen mbi 24 mijë euro borxh klubeve. Por, kreu i basketbollit kosovar, Fatmir Gashi, u bëri thirrje klubeve që tash e tutje me kohë t’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.498Z

Privatizimi i klubeve, mision i vonuar

E gjitha situata dhe veshtiresite vertiten rreth privatizimit te klubit "Tirana" ne rastin korrekt, por diskutimi behet per privatizimin e te gjitha klubeve ne pergjithesi. Refik Halili deklaron se privatizimi i klubeve eshte me mjaft rendesi per te ardhmen e futbollit. Sipas tij, privatizimi duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.469Z

Rivaliteti i klubeve shkatërron Anglinë

Nga Express më 02 tetor 2011 në ora 22:34 Ish-mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Scholes beson se rivaliteti i ashpër i klubeve do të pengojë shanset e Anglisë për sukses. 36-vjeçari, tani në rol teknik në Old Trafford, u pensionua nga futbolli ndërkombëtar më 2004. Por, ai bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.144Z

Benitez Duam Boterorin e Klubeve

Trajneri spanjoll i Chelsea, Rafael Benitez, ka theksuar se qëllimi kryesor i skuadrës që ai drejton është fitorja e Botërorit të Klubeve që po zhvillohet në Japoni. Chelsea, kampioni në fuqi i Evropës, do e nisë aventurën n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.694Z

Boterori i klubeve Chelsea-Corinthias finalja

Corinthias-Chelsea do të jetë finalja e madhe e Botërorit të Klubeve. Blutë e Londrës mposhtën 1-3 skuadrën meksikane Monterrey. Juan Mata zhbllokoi rezultatin dhe kaloi skuadrën e tij në avantazh 1-0. Me këtë rezultat u mbyll pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.589Z

Iniesta: Kupa e Klubeve,e rëndësishme

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, ka folur për rëndësinë që ka Kupa Botërore e Klubeve për ekipin e tij. Barcelona kurrë nuk e ka fituar këtë trofe dhe Iniesta thotë se pikërisht kjo është arsye që ata janë më të motivuar dhe forcon dëshirën e tyre për t'u rikthyer si k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama