Rezultate te kerkimit per termin: +Kocijancic

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.445Z

Kocijancic: Brukseli inkurajon dialogun Kosovë Serbi

Zëdhënësja Dy ditë më parë, zëdhënësja e lartë e Bashkimit Europian, Maja Kocijancic, ka reaguar rreth krizës politike që ka përfshirë Kosovën, ku ka theksuar se të gjitha marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Serbisë duhet që të zbatohen. Të dyja palët, të angazhuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.556Z

Kocijancic Raport pozitiv per Kosoven

brbrKomisioni Europian miratoi raportin e progresit per Kosoven per liberalizimin e vizave Komisioneri per emigracionin dhe ceshtjet e brendshme Dimitris Avramopulos vleresoi progresin e bere nga Kosova ne permbushjen e disa prej kerkesave por theksoi se ende nuk jane plotesuar te gjitha kriteret d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.131Z

Zëdhënësja Kocijancic: Vlahutin ka mbështetjen e plotë të BE

Duke u nisur nga ato që thuhen në media lidhur me qëndrimin e ambasadores Vlahutin për Reformën në Drejtësi, zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të BE, Maja Kocijancic ka sqaruar për gazetaren Arta Tozaj në Bruksel, se qëndrimi i ambasadores europiane në vendin tonë reflekton ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.522Z

Kocijancic: Për BE-në, nuk ka ndarje të Kosovës

Për Bashkimin Europian, nuk ka ndarje të territorit të Kosovës. Ky reagim vjen në një kohë kur ka sjellë jo pak shqetësim deklarata e ish-kordinatorit të Paktit të Stabilitetit për Europën Juglindore, Erhard Busek, se Prishtina dhe Beogradi duhet të nisin diskutimet për ndarje. Në li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.062Z

Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Shpejtësia dhe data e hyrjes së Serbisë në BE varet kryesisht nga përparimi i Serbisë në zbatimin e reformave dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka thënë për Tanjug, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dje ka kërkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.687Z

Kocijancic: Williamson ka bërë një punë të mirë

BRUKSEL - Zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Catherin Ashton, Maja Kocijancic, deklaroi se kryeprokurori Williamson, dhe ekipi i tij në përgjithësi, kanë bërë një punë të jashtëzakonshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

eshtja Frroku Kocijancic Procesi te mos pengohet te zbatohet ligji

Transmetuar me 09042015 - 1428 Bruksel 9 prill 2015 NOAal- Maja Kocijancic zedhenese e shefes se politikes se Jashtme ne Bashkimin Europian Frederica Mogherini Maja Kocijancic komenton ceshtjen e deputetit Mark Frrokubr br Gjate nje konference per mediat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama