Rezultate te kerkimit per termin: +Kocijancic

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.253Z

Kocijancic: Inkurajojmë Preshevëne Beogradin të vijojnë dialogun

BRUKSEL - "Ne nga Brukseli inkurajojmë përfaqësuesit e shqiptarëve nga Presheva për të vazhduar dialogun me Beogradin, gjerësisht me autoritetet e qeverisë serbe në zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohet Lugina”, ka deklaruar p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.046Z

Maja Kocijancic Presim detaje te vendimit te Kolegjit me pas do japim opinionin tone

“Ne i kemi ndjekur zgjedhjet lokale në Shqipëri të 8 majit me vëmendje dhe shqetësim. Ne jemi njoftuar me vendimin e Kolegjit Zgjedhor. Ne po presim për arsyetimin e këtij vendimi, pasi deri tani jemi njoftuar vetëm me vendimin si të tillë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.837Z

Kocijancic: BE e shqetësuar përdhunën në veri të Mitrovicës

BRUKSEL - "Bashkimi Evropian është e shqetësuar për sulmet që kanë ndodhur në disa vendvotime në veri të Mitrovicës". Kështu ka deklaruar Maja Kocijancic, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.360Z

Kocijancic Debati politik brenda parlamentit jo jashte tij

brbrMaja Kocijancic zedhenese e KE i eshte pergjigjur interesit te gazetares Arta Tozaj lidhur me protesten e opozites ne Shqiperibrbr brbrCili eshte qendrimi i Komisionit Europian lidhur me kerkesat e opozites Sic e dini ka nje greve u organizua nje proteste kombetare dhe kryetari i PD-se Basha tho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.560Z

Kocijancic: Ende s'konfirmohetmarrëveshja për telekom dhe energji

BRUKSEL - Maja Kocijancic, zëdhënësja e shefes për politikë të jashtme të BE-së, Catherine Ashton, pak para takimit të sotëm Thaçi-Daçiç ka thënë se telekomi dhe energjia janë pika të diskutimit në takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.819Z

Maja Kocijancic: Marrëveshja e Brukselit të zbatohet në tërësi

Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të BE për Politikë të Jashtme e Siguri, Maja Kocijancic, në prag të rundit të sotshëm të dialogut midis Beogradit e Prishtinës, tha se tani është e rëndësishme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.931Z

​Kocijancic: Marrëveshja patjetër duhet respektuar

Maja Kocijajcic, zëdhënësja e komisares së lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri Federica Mogherini, ka deklaruar sonte se të dy palët u dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama