Rezultate te kerkimit per termin: +Kocijancic

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.131Z

Zëdhënësja Kocijancic: Vlahutin ka mbështetjen e plotë të BE

Duke u nisur nga ato që thuhen në media lidhur me qëndrimin e ambasadores Vlahutin për Reformën në Drejtësi, zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të BE, Maja Kocijancic ka sqaruar për gazetaren Arta Tozaj në Bruksel, se qëndrimi i ambasadores europiane në vendin tonë reflekton ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.522Z

Kocijancic: Për BE-në, nuk ka ndarje të Kosovës

Për Bashkimin Europian, nuk ka ndarje të territorit të Kosovës. Ky reagim vjen në një kohë kur ka sjellë jo pak shqetësim deklarata e ish-kordinatorit të Paktit të Stabilitetit për Europën Juglindore, Erhard Busek, se Prishtina dhe Beogradi duhet të nisin diskutimet për ndarje. Në li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.062Z

Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Shpejtësia dhe data e hyrjes së Serbisë në BE varet kryesisht nga përparimi i Serbisë në zbatimin e reformave dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka thënë për Tanjug, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dje ka kërkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.687Z

Kocijancic: Williamson ka bërë një punë të mirë

BRUKSEL - Zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Catherin Ashton, Maja Kocijancic, deklaroi se kryeprokurori Williamson, dhe ekipi i tij në përgjithësi, kanë bërë një punë të jashtëzakonshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

eshtja Frroku Kocijancic Procesi te mos pengohet te zbatohet ligji

Transmetuar me 09042015 - 1428 Bruksel 9 prill 2015 NOAal- Maja Kocijancic zedhenese e shefes se politikes se Jashtme ne Bashkimin Europian Frederica Mogherini Maja Kocijancic komenton ceshtjen e deputetit Mark Frrokubr br Gjate nje konference per mediat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.970Z

Kocijancic Vizita e Rames ne Serbi pike kthese ne Ballkan VIDEO

Transmetuar me 11112014 - 2142 Brukseli e cileson si pike kthese viziten historike te kryeministrit Edi Rama ne Beograd Perfaqesuesja e Larte te Bashkimit Evropian per Politike te Jashtme dhe te Sigurise Federika Mogerini eshte shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.414Z

Kocijancic: Sequi, kontribut domethënës në afrimin e Shqipërisë me BE

TIRANE-Maja Kocijancic, zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë Catherine Ashton shprehu sot falenderimet e Përfaqësueses së Lartë, Catherine Ashton dhe Komisionerit Stefan Fule për Ambasadorin Ettore Sequi dhe për kontributin e tij në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama