Rezultate te kerkimit per termin: +Kocijancic

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.062Z

Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Shpejtësia dhe data e hyrjes së Serbisë në BE varet kryesisht nga përparimi i Serbisë në zbatimin e reformave dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, ka thënë për Tanjug, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dje ka kërkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.687Z

Kocijancic: Williamson ka bërë një punë të mirë

BRUKSEL - Zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Catherin Ashton, Maja Kocijancic, deklaroi se kryeprokurori Williamson, dhe ekipi i tij në përgjithësi, kanë bërë një punë të jashtëzakonshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.943Z

eshtja Frroku Kocijancic Procesi te mos pengohet te zbatohet ligji

Transmetuar me 09042015 - 1428 Bruksel 9 prill 2015 NOAal- Maja Kocijancic zedhenese e shefes se politikes se Jashtme ne Bashkimin Europian Frederica Mogherini Maja Kocijancic komenton ceshtjen e deputetit Mark Frrokubr br Gjate nje konference per mediat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.970Z

Kocijancic Vizita e Rames ne Serbi pike kthese ne Ballkan VIDEO

Transmetuar me 11112014 - 2142 Brukseli e cileson si pike kthese viziten historike te kryeministrit Edi Rama ne Beograd Perfaqesuesja e Larte te Bashkimit Evropian per Politike te Jashtme dhe te Sigurise Federika Mogerini eshte shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.414Z

Kocijancic: Sequi, kontribut domethënës në afrimin e Shqipërisë me BE

TIRANE-Maja Kocijancic, zëdhënësja e Përfaqësueses së Lartë Catherine Ashton shprehu sot falenderimet e Përfaqësueses së Lartë, Catherine Ashton dhe Komisionerit Stefan Fule për Ambasadorin Ettore Sequi dhe për kontributin e tij në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.253Z

Kocijancic: Inkurajojmë Preshevëne Beogradin të vijojnë dialogun

BRUKSEL - "Ne nga Brukseli inkurajojmë përfaqësuesit e shqiptarëve nga Presheva për të vazhduar dialogun me Beogradin, gjerësisht me autoritetet e qeverisë serbe në zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohet Lugina”, ka deklaruar p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.046Z

Maja Kocijancic Presim detaje te vendimit te Kolegjit me pas do japim opinionin tone

“Ne i kemi ndjekur zgjedhjet lokale në Shqipëri të 8 majit me vëmendje dhe shqetësim. Ne jemi njoftuar me vendimin e Kolegjit Zgjedhor. Ne po presim për arsyetimin e këtij vendimi, pasi deri tani jemi njoftuar vetëm me vendimin si të tillë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama