Rezultate te kerkimit per termin: +Kocijancic

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:40.818Z

Po, kthehen

Maja Kocijancic tha se Prishtina dhe Beogradi janë të gatshme të rikthehen në tavolinën e bisedimeve. Sipas saj, Robert Cooper tash po punon për gjetjen e një date të përshtatshme për palët.Serbia duket të ketë ndryshuar pozicionin e saj kundrejt dialogut teknik me Kosovën. Ndërmjetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.134Z

BE: Kthehuni në Kuvend. Keqardhje për bojkotin e opozitës

Në një kohë kur në Shqipëri po përfundojnë afatet ligjore për regjistrimin e partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit dhe për ngritjen në Kuvend të komisioneve të vettingut, Bashkimi Europian është shprehur sërish kundër bojkotit të institucioneve nga opozita.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.122Z

Bisedimet Mustafa-Vucic vijojne ne fillim te 2016-s

Transmetuar me 28122015 - 1632 Dialogu midis Beogradit dhe Prishtines i ndermjetesuar nga Bashkimi Europian ne Bruksel eshte ne progres dhe diskutimet ne nivel te kryeministrash pritet te vazhdojne ne fillim te vitit 2016br br Kesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.370Z

Gjithqysh dialog

Bashkimi Europian dëshiron vazhdimin e bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit menjëherë pas inaugurimit të Presidentit të Serbisë dhe krijimit të Qeverisë atje. Maja Kocijancic, Zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të BE’së, paralajmëron konsultime mes palëve. Sipas saj, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.261Z

Brukseli inkurajon dialogun, insiston për zbatim të marrëveshjeve (Video)

Maja Kocijancic thotë se të gjitha marrëveshjet duhet të implementohen nga të dyja palët. Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka garantuar zbatimin e marrëveshjeve të arritura në Bruksel, ndërmjet palës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.798Z

BE e shqetësuar, Koçijançiç opozitës: Djegia e mandateve kundër integrimit

Vizita urgjente e ambasadorit të BE, Luigi Soreca dhe zv/ambasadores së SHBA Leyla Moses-Onesnë zyrën e kryeministrit Edi Rama, menjëherë pasi lulzim Basha dhe aletatët njoftuan se do djegin mandatet, nuk ishte një veprim që tregon qetësi. Në fakt klima politike në Shqipëri është tens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.848Z

Marrëveshje për lejimin e kamionëve rusë me ndihma

Komisioni Evropian ka arritur një marrëveshje me Rusinë për lejimin e kamionëve rus me ndihma për serbët në veriun e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësja e Baroneshës Chatherine Ashton Maja Kocijancic p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama