Rezultate te kerkimit per termin: +Kod +Zgjedhor

Total: 2586
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Kod Zgjedhor apo Pazar elektoral ?

N do vend tjetr demokratik , minimalisht nj vit para zhvillimit t zgjedhjeve parlamentare, do subjekt politik do t kishte n tavolin Kodin Zgjedhor , e mbi bazn e tij do t ndrtonin strategjit , aleancat, taktikat apo edhe buxhetet elektorale , q do t thot angazhim , pun dhe prpjekje pr t maksimiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.252Z

LSI: Kod i ri Zgjedhor, jo korrektim

 BLEDAR HOTILëvizja Socialiste për Integrim kërkon ribërjen e nga e para të Kodit Zgjedhor dhe jo amendim të tij, një korrektim. Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Petrit Vasili në një prononcim për mediat deklaroi se kërkon që të realizojë një proces sa më të gjerë konsens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.290Z

Dule: Duhet Kod i ri Zgjedhor

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, propozon ndryshime drastike që përfshijnë një Kod të ri Zgjedhor, ndryshime në sistem, si dhe ndryshime në procesin e administrimit. Në një dalje publike nga qyteti i Gjirokastrës, Dule u shpreh se duhet të ndryshojë mënyra e administrimit të zgjedhjeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Spahia: Kod zgjedhor i sakt

Kryetari i Partis Lvizja e Legalitetit, Ekrem Spahia deklaroi t dieln se partia e tij ishte pr nj Kod t ri zgjedhor t drejt dhe t sakt. Gjat nj konference pr shtyp, Spahia u shpreh se vullneti politik i partive pjesmarrse n kt komision, duhet t siguroj zgjedhje t pakontestueshme, pr t'i dhn fund pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.964Z

PDIU: PD dhe PS miratuan një kod selektiv zgjedhor

Në një komunikatë për shtyp, PDIU thotë se në mënyrë të ndërgjegjshme dhe të përgjegjshme, nuk u bë palë në këtë proces për arsye parimore:“1. Dy deputetët  e PDIU-së nuk mund të votojnë një kod zgjedhor i cili lë në fuqi sistemin e numërimit militantesk të votave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.935Z

Holtkemper: Nevojitet një Kod i ri Zgjedhor, për Shqipërinë

Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Karola Myler Holtkemper ka deklaruar nga qyteti i Korçës, se është i nevojshëm një Kod i ri Zgjedhor për Shqipërinë. Sipas, Holtkemper, është e vështirë të konstatatohet vullneti i zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.944Z

Ambasadorja gjermane: Duhet dialog dhe Kod i ri Zgjedhor

Bashkimi Europian përsërit apelin që forcat politike në vend të bashkëpunojnë për realizimin e reformave që kërkojnë një konsensus të gjerë në Parlament. Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Carola Müller-Holtkemper, tha dje nga qyteti i Korçës se pas zgjedhjeve të 8 majit vendit i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama