Rezultate te kerkimit per termin: +Kod +Zgjedhor

Total: 2586
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.455Z

Reforma zgjedhore, Mediu: Jo ndryshimit të sistemit

Kreu i Partisë Republikane ripërsëriti edhe njëherë kërkesën për një kod gjithpërfshirës. Fatmir Mediu u shpreh se dy partitë e mëdha synojnë që të krijojnë një kod zgjedhor, jo transparent. Kryetari i PR-s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Leskaj: Kodi, per interesat e shqiptareve

Kryetarja e grupit parlamentar socialist, Valentina Leskaj gjate fjales se saj ne Kuvend, ka deklaruar se angazhimi i PS ne hartimin e Kodit Zgjedhor ka qene per te mbrojtur interesat e shqiptareve. “Ne jemi ne Parlament per interesat e shqiptareve, qe meritojne zgjedhje te pakusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.136Z

Kodi Zgjedhor pothuajse gati, pritet miratimi i tij

Kodi i ri Zgjedhor pothuajse është gati dhe pritet që javën e ardhshme të kalojë për miratim. Burime nga komisioni që po merret me hartimin e kodit bëjnë të ditur se formula e re e ndërtimit të KQZ vë në pikëpyetje përfaqësimin e PDK dhe LSI. TIRANE- Komisioni Qendror i Zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.051Z

Parlamenti shtyn shqyrtimin e kodit te ri zgjedhor

Deputetët grevistë kanë hyrë në ditën e shtatë të protestës së tyre. Gjendja shëndetësore bëhet gjithnjë e më problematike. Por qëndrimi i tyre vazhdon të mbetet i njejtë, për të mos hequr dorë deri në ndryshimin e formulës së propozuar për komisionet zgjedhore. Ata i përmb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.989Z

Ndoka: Ndryshimet në Kushtetutë të njëkohëshme me ndryshimet në kod

Kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, vlerësoi dje se ndryshimet në Kushtetutë duhet të bëhen njëkohësisht me ndryshimet në kodin zgjedhor, në mënyrë që të realizohet një reformë zgjedhore e pranueshme nga të gjithë. Në kuadër të diskutimeve për reformën zgjedhore, Ndoka tha se parim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.636Z

LSI përgatit propozimet për ndryshimet në Kod

01/03/2010 Reforma zgjedhore Juristët e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë nisur përpilimin e një pakete ndryshimesh në Kodin Zgjedhor, të cilat do t’u përmbahen rekomandimeve që OSBE-ja ka parashtruar fill pas zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit. Zëvendëskryetari i LSI-së, E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.196Z

Ndryshimet në Kod, PD: Jo më komisione bipartizane

Beja: Përvoja e kaluar, komisionerët braktisin detyrën Prvoja e hidhur e zgjedhjeve t kaluara, ku komisionert s’e kishin pr gj t braktisnin detyrn n momentin q e shihnin se forca e tyre politike po humbiste, detyron PD-n q t hedh n diskutim ekzistencn apo jo t komisioneve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama