Rezultate te kerkimit per termin: +Kod +Zgjedhor

Total: 2586
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.636Z

LSI përgatit propozimet për ndryshimet në Kod

01/03/2010 Reforma zgjedhore Juristët e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë nisur përpilimin e një pakete ndryshimesh në Kodin Zgjedhor, të cilat do t’u përmbahen rekomandimeve që OSBE-ja ka parashtruar fill pas zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit. Zëvendëskryetari i LSI-së, E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.196Z

Ndryshimet në Kod, PD: Jo më komisione bipartizane

Beja: Përvoja e kaluar, komisionerët braktisin detyrën Prvoja e hidhur e zgjedhjeve t kaluara, ku komisionert s’e kishin pr gj t braktisnin detyrn n momentin q e shihnin se forca e tyre politike po humbiste, detyron PD-n q t hedh n diskutim ekzistencn apo jo t komisioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.872Z

LSI: Reforma zgjedhore PS-PD përjashton të vegjëlit

Nga Darina Tanushi Deputeti i kësaj partie, Spartak Braho ka denoncuar 8 pika në projekt-kodin e ri zgjedhor, të cilat kufizojnë përfshirjen e të gjitha partive politike në procesin e administrimit të zgjedhjeve. TIRANE-LSI-ja ka gjetur 8 pika në projekt-kodin e ri zgjedhor, të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.730Z

Godo: Te pamundura nderhyrjet ne Kod

Bashkehartuesi i Kushtetutes se Shqiperise, Sabri Godo kerkoi qe dy partite e medha Partia Socialiste dhe ajo Demokratike te kalonin brenda kesaj jave edhe ndryshimet e kerkuara nga Presidenti Topi ne Kodin Zgjedhor. Sipas Sabri Godos, kjo duhet te kryhej me shpejtesi te madhe, sepse lidhet edhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.864Z

Meta Reforma zgjedhore do te garantoje standardet me te larta per zgjedhjet vendore

Zevendeskryeministri njeheresh minister i Jashtem Ilir Meta ne nje interviste per Zerin e Amerikes theksoi se permiresimi i Kodit Zgjedhor eshte rruga me e sigurt per te garantuar standardet me te larta per zgjedhjet e ardhshme. Meta i ka bere thirrje kreut te PS-se Edi Rama te mos pengoje ndryshim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.791Z

Koçi:Kodi,ushqim për korrupsionin

Deputeti i PS 91 Petro Koçi në seancën e sotme plenare u shpreh se kodi zgjedhor përbën ushqim konsensual për korrupsionin në vend. Ky kod zgjedhor u shpreh deputeti Koçi është deformues dhe e çon vendin në favor të korrupsionit qeveritar dhe kështu shqipëria mbësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.759Z

Flet gjyqtari Tom Ndreca: Kolegji Zgjedhor mori vendim profesional si dhe të mbështetur në legjislacionin e Shqipërisë

06-06-2011 / Gazeta 55 PS depoziton në Kolegjin Zgjedhor kundërshtimin e saj për ndryshimin nga ana e KQZ të tabelës përfundimtare të rezultateve të zgjedhjeve lokale të 8 majit për kryetarin e Bashkisë së Tiranës. Padia, që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama