Rezultate te kerkimit per termin: +Kod +Zgjedhor

Total: 2586
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.349Z

Ndryshimet ne kod Spahia Sistemi penalizues

"Mungesa e konsensusit për refomat e domosdoshme është rrjedhojë e konfliktit politik i cili në një sistem dypolar shkakton pasoja të rënda.është kjo arsyeja kryesore pse sistemi dypolar që u projektua në zgjedhjet e vitit 2009, rezult

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.478Z

LSI: Të shqyrtohet Kodi

Tiranë (start)-Lëvizja Socialiste për Integrim, duke folur rreth çështjes së kthimit në Parlament të Kodit zgjedhor nga ana e Presidentit, ka kërkuar rishikimin e këtij. Nënkryetari i LSI-së, Pëllumb Xhufi u ka kërkuar deputetëve në seancën e sotme që të rishikojnë kërkesat e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.420Z

Wollfarth: Nuk ka kohë për ndryshimin e Kodit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Eugen Wollfarth, i ndodhur në qytetin e Lezhës deklaroi se ndryshimet në Kodin Zgjedhor duhet të bëhen pas zgjedhjeve të 8 majit, pasi tani nuk është koha e duhur, ndërsa i ka bërë thirrje opozitës që të bëhet pjesë e komisioneve zonale të admini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.452Z

Kodi zgjedhor, si ishte dhe si do të bëhet

Mazhoranca parlamentare është tërhequr nga qëndrimi i saj për strukturën e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve dhe procesit ankimor duke i hapur në këtë mënyrë rrugën kompromisit me Partinë Socialiste. Ndërsa janë marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.457Z

Reforma zgjedhore, sa për adet

Instituti Demokracia për Zhvillim ka publikuar një analizë të punës së Komisionit për Reformë Zgjedhore ku thuhet se Komisioni Zgjedhor nuk e ka kryer punën për të cilën e ka marr mandatin. Në këtë analizë po ashtu rekomandohet një proces që kthen dinjitetin e zgjedhjeve, një kod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.960Z

Vetoja e PD, Gjana: Nuk preket sistemi zgjedhor

Ish-hartues i kodeve zgjedhore për vite më radhë, aktualisht bashkëkryetar i komisionit për reformën elektorale, deputeti demokrati Jemin Gjana garanton opozitën se për çështjet e adresuara prej saj ekzistojnë edhe rrugët e zgjidhjes. Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.229Z

fare vendimi do te jape Kolegji Zgjedhor

Do te donim ta zvogelonim ne maksimum rendesine e vendimit qe do te jape Kolegji Zgjedhor per paligjshmerine apo ligjshmerine e fitores se Lulezim Bashes me votat e shumices politike qeveritare ne KQZ. shte e rende qe humori i mbare vendit te varet nga tete gjyqtaret e Kolegjit. Besoj eshte e rende

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama