Rezultate te kerkimit per termin: +Kod +Zgjedhor

Total: 2586
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.964Z

PDIU: PD dhe PS miratuan një kod selektiv zgjedhor

Në një komunikatë për shtyp, PDIU thotë se në mënyrë të ndërgjegjshme dhe të përgjegjshme, nuk u bë palë në këtë proces për arsye parimore:“1. Dy deputetët  e PDIU-së nuk mund të votojnë një kod zgjedhor i cili lë në fuqi sistemin e numërimit militantesk të votave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.935Z

Holtkemper: Nevojitet një Kod i ri Zgjedhor, për Shqipërinë

Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Karola Myler Holtkemper ka deklaruar nga qyteti i Korçës, se është i nevojshëm një Kod i ri Zgjedhor për Shqipërinë. Sipas, Holtkemper, është e vështirë të konstatatohet vullneti i zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.944Z

Ambasadorja gjermane: Duhet dialog dhe Kod i ri Zgjedhor

Bashkimi Europian përsërit apelin që forcat politike në vend të bashkëpunojnë për realizimin e reformave që kërkojnë një konsensus të gjerë në Parlament. Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Carola Müller-Holtkemper, tha dje nga qyteti i Korçës se pas zgjedhjeve të 8 majit vendit i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.425Z

Reforma zgjedhore, Mediu: Kod gjithpërfshirës

Kreu i Partisë Republikane ripërsëriti edhe njëherë kërkesën për një kod gjithpërfshirës. Fatmir Mediu u shpreh se dy partitë e mëdha synojnë që të krijojnë një kod zgjedhor, jo transparent. Kryetari i PR-s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.394Z

Ndërhyrje në Kod vetëm për dekretin

Tiranë -Ka përfunduar para pak çastesh mbledhja e Komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore, i cili ka marrë në shqyrtim dekretin e presidentit për datën e zgjedhjeve. Pas takimit, njëri prej bashkëkryetarëve të këtij komisioni, socialisti Fatmir Xhafaj deklaroi se komisioni në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.945Z

Ambasadorja gjermane: Duhet një Kod i ri

Kryediplomatja gjermane në Tiranë, Carola Müller-Holtkemper, deklaroi dje nga qyteti i Korçës se politika shqiptare duhet të gjejë konsensus sa i takon reformave. Në vlerësimin e saj Shqipërisë i duhet një Kod i ri zgjedhor. Ambasadorja e bëri komentin politik për mediat nga Korça, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.416Z

OSBE: Ndryshimet në Kod, pas zgjedhjeve

LEZHE- Nje dite pas deklarates se ambasadorit amerikan ne Tirane, Aleksander Arvizu, se nuk ka kohe per ndryshime ne Kodin Zgjedhor, te njejtin mesazh percjell edhe kreu i prezences se OSBE-se.  Ambasadori i OSBE, ne vendin tone, Eugen Wollfarth ka theksuar sot se ndryshimet mund te shihen pas  mb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama