Rezultate te kerkimit per termin: +Kodeve

Total: 1081
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.673Z

Një histori polake në luftën e kodeve kundër gjermanëve

Përpjekja e parë për të thyer kodin Enigma të nazistëve nuk u bë në Parkun Bletchley të Britanisë, por në Varshavë. Borxhi që u kanë zbuluesit e kodeve britanikë, kolegëve të tyre polakë, u bë i ditur këtë javë në një mbledhje modeste të shefave të spiunazhit Lufta Gordon C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.501Z

Pakti, PD kërkon votimin e kodeve

Oerd Bylykbashi dhe Damian Gjiknuri Maxhoranca pret që opozita të hedhë hapin e parë, duke votuar në Kuvend disa nga kodet që kërkojnë 84 vota. PD-PS, pranë akordit për ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore. Ngritja e komisionit të reformës zgjedhore do të miratohet në Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.252Z

Komisioni i veprimtarisë prodhuese “ok” tre kodeve

Komisioni parlamentar për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin ka kaluar sot tre kodet të cilat kërkojnë 3/5 e votave në Parlament.   Në mbledhjen e sotme të komisionit të dyja palët kanë votuar me konsensus tre kodet, si ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.670Z

Kriset marrëveshja PD-PS, shtyhet miratimi i kodeve

Nga mbledhjet e konferencës së kryetarëve Konferenca e Kryetarëve kalon kalendarin vetëm me votat e maxhorancës. Kriset marrëveshja midis maxhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjeve që kërkojnë 84 vota në Parlament. Kalendari i punimeve trejavore të Kuvendit është miratuar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.285Z

Kreu i KZAZ 11: E vërteta e kodeve të pesta

Gjatë numërimit të votave në Njësinë Nr.5 Kryetari i KZAZ-së Nr. 55 në Laprakë, Ramë Oruçi, sqaron pamundësinë e manipulimit të kodit të pestë të kutisë së votimit duke treguar katër fazat e regjistrimit të tij gjatë procesit të administrimit të kutisë së votimit. Ju keni n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.187Z

Prokurorët, takime për ndryshimin e kodeve

07/11/2011  Mbledhje në disa prokurori, përfaqësuesit e akuzës i japin rekomandime Ina Ramës për ndryshimet Kërkohen ndryshime në 16 nene, avokatët dhe masat e dënimit për disa kategori më të këshillueshmet TIRANE-Debati lidhur me ndryshimet në disa nene të Kodit Penal dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.818Z

Meta Per 6 vite me radhe LSI ka qene nen presionin antidemokratik te Kodeve

Per gjashte vjet anetaret dhe simpatizantet tane kane qene ne nje presion te vazhdueshem anti-demokratik per shkak te zgjedhjeve dhe kodeve anti-LSI. Kjo ka qene deklarata e Metes per tee percaktuar presionin ne te cilin ndodhej LSI. Sipas tij vullneti per te punuar dhe per te respektuar kushtet e g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama