Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!
  • 2019-03-05

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!

Mbreti Zog dhe Mustafa Kruja ish kryeministër i Shqipërisë, kanë vijuar komunikimin e tyre mbi çështjen shqiptare dhe gjatë mërgimit. Ekziston një korrespodence e gjatë letrash, që janë nënshkruar nga Mbretëresha Geraldinë, që tregojnë ruajtjen e raporteve dhe në mërgim. Më posht

No Pic available
  • 2019-03-05

Operacion fshesa te Gjermania, 3 kampionë bote sdo grumbullohen më

E bujshme ajo që ndodh te Gjermania. Trajneri Joachim Low dhe menaxheri i kombëtares Oliver Bierhoff ishin sot të pranishëm në qëndrën stërvitore të Bayernit në Munich për të takuar nga afër Thomas Muller, Jerome Boateng dhe Mats Hummels. Low dhe Bierhoff u kanë komunikuar tre futbolli

Ulen shitjet e banesave, ja sa u rritën çmimet në 5 vjet
  • 2019-03-05

Ulen shitjet e banesave, ja sa u rritën çmimet në 5 vjet

Shtimi i lejeve të ndërtimit ka rritur ofertën për apartamente të reja në Tiranë, ndërkohë që sipas agjencive imobiliare paralelisht janë rritur edhe çmimet e shitjes së banesave me 30-40% krahasuar me 5 vite më parë. Lefter Sila, agjent imobiliar, thotë se rritja e ofertës nuk po

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit

Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki
  • 2019-03-04

Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki

Shqipëria zyrtarisht ka hyrë në krizë politike pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet e deputetëve dhe shumëkush pyet nëse do të ndërhyjë Presidenti Ilir Meta për të ulur palët në negociata për të zgjidhur ngërçin. Teksa opozita kërkon qeveri tranzitore dhe mazhoranca

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve
  • 2019-03-04

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi urdhëroi sot pezullimin e aktivitetit të 12 guroreve në zonën e mbrojtur Krastë-Vrion. Klosi njoftoi se pas hetimit një mujor, Task-Forca e ngritur nga katër ministri ka propozuar revokimin e lejeve për 12 subjektet e fundit që ushtrojnë aktivitetin e guro

Kosova dhe ëngjëlli i saj
  • 2019-03-04

Kosova dhe ëngjëlli i saj

Yannis Behrakis vdiq. Aparatet dhe fotografitë e tij kanë mbetur tashmë në muzeun kohës dhe të përjetësisë, pasi ky fotograf i «Reuter» fiksoi në celuloi vetë kohën, botën dhe njerëzit e saj më të mjerë dhe më të shtypur, fiksoi ato emigrime të dhimbshme e klithëse që botën