Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane
  • 2019-03-03

Mandati i Hajdarit, avokati: Liderja e re e opozitës pro-amerikane

Politikani dhe  avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar arsyen sipas të cilit deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari nuk ka pranuar që të dorëzojë mandatin. Sipas Ngjelës, mospranimi i vajzës së Azem Hajdarit për të lënë mandatin e deputetes, mund të kthehet në një ri

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s

No Pic available
  • 2019-03-03

Familja Mici me shtëpi të re pas përmbytjeve, Veliaj i jep çelësat (FOTO)

Rreshjet e dendura të shiut shkatërruan shtëpinë e vjetër të familjes Mici në Mazrek të Njësisë Administrative të Kasharit, duke e lënë në qiell të hapur familjen me 7 anëtarë. Pas sistemimit të tyre në Qendrën e Emergjencave në Tufinë, Bashkia e Tiranës dhe Fondacioni Mirësi

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Brukseli në alarm, Presidenti i PE flet në OKB: Shqipëria drejt luftës civile!
  • 2019-03-02

Brukseli në alarm, Presidenti i PE flet në OKB: Shqipëria drejt luftës civile!

Kriza politike në Shqipëri duket se shqetëson jo pak Brukselin zyrtar. Pavarësisht deklaratave të eurodeputetit Knut Fleckenstein gjatë vizitës së delegacionit me 7 anëtarë të PE-së, se ka ardhur koha që Shqipëria të zgjidhë vetë krizën, në BE është ndezur alarmi për situatën

SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS
  • 2019-03-02

SHTEGU I NGUSHTË I EDI RAMËS

Nga: ARBEN MANAJ Përgjithësisht, ashtu si komshiun, edhe opozitën, nuk e zgjedh dot. Ajo ka marrë ato vendime që ka marrë, për të keqen e vet dhe të Shqipërisë apo anasjellas, çka koha do e tregojë. Por jemi këtu ku jemi, jo vetëm për faj të saj, por edhe të pushtetit dhe arroganc

No Pic available
  • 2019-03-02

Helena Kadare i shkruan vajzës së Dritëro Agollit: Miqësia ime me Sadijen

E dashur Elona, Mu duk pak e çuditshme tani që u ula dhe shkrova në krye të kësaj letre emrin tënd. Sepse bashkë nuk kemi shkëmbyer ndonjëherë mesazhe. Ato i bëja me nënën tënde, Sadijen. Ndaj tani që po të drejtohem ty, më duket e papritur. Siç është edhe ngjarja e hidhur që sa