Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë
  • 2019-03-01

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë

Të fshehur në mesin e kullotave dhe serrave, gjeneratat e kriminelëve prodhojnë sasi të mëdha të barnave sintetike. Dhe i kthejnë ato nga riviera e Adriatikut në Australi. Një luftë e pabarabartë për policinë. Parlamenti po debaton rregullimin e këtyre substancave Kullotat, serrat, ka

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Kriza politike/ Europa dorëzohet: Erdhi koha ti zgjidhni vetë problemet!
  • 2019-02-28

Kriza politike/ Europa dorëzohet: Erdhi koha ti zgjidhni vetë problemet!

Raportuesi për Shqipërinë në BE, eurodeputeti Knut Fleckenstein ishte i ashpër në qëndrimin e tij për krizën politike në Shqipëri. I pyetur nga gazetari Muhamed Veliu nëse Be do të ndërhyjë për të zgjidhur situatën e tensionuar politike që ka mbërthyer Shqipërinë, ai tha jo. P

Më kishte nxirë jetën, zbardhet dëshmia e 16-vjeçarit që vrau gjyshin (EMRI)
  • 2019-02-28

Më kishte nxirë jetën, zbardhet dëshmia e 16-vjeçarit që vrau gjyshin (EMRI)

Vangjel Kapllani Gjyshi i tij Vangjel Kapllani e kishte rritur që nga koha kur ishte 6 muajsh, po i nipi 16-vjeçar që mbante emrin e tij e ka ekzekutuar sot menjë plumb pas koke. Adoleshenti Kapllani sipas dyshimeve të policisë e ka vrarë gjyshin për ti marrë rreth 1 milion lekë që ai kis

No Pic available
  • 2019-02-27

Gati ligji i ri, do zbulohen emrat e pronarëve të kompanive offshore në Shqipëri

Ministria e Financave po punon për hartimin e një ligji të ri, që synon të krijojë një regjistër  i cili do të zbardhë emrat e pronarëve përfitues të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri, në linjë dhe me rekomandimet e raportit të fu

Gjyqtari i 20 mijë eurove, ulet me 8 muaj dënimi për Shkëlqim Mirin
  • 2019-02-27

Gjyqtari i 20 mijë eurove, ulet me 8 muaj dënimi për Shkëlqim Mirin

Ish-gjyqtari Shkëlqim Miri, i akuzuar për korrupsion pasi ka marrë para për të liruar nga burg një të dënuar për vrasje, ka përfituar sot nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ulje të masës së dënimit. Mirit i është ulur dënimi me 8 muaj burg dhe përfundimisht ai do të vuajë

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone  A do e thyej rekordin e Fergusonit?
  • 2019-02-26

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone A do e thyej rekordin e Fergusonit?

Ndeshja që u mbyll me penallti midis Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  dhe për teknikun spanjoll ky ishte trofeu i 25-të i fituar në karrierë. Kupa e Ligës u shtua në sirtarin e tij. Aty me Barcelonën janë përfshirë tre titu