Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre
  • 2019-02-26

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre

Ka një vend në Europë ku burrat gjithashtu marrin pushim të gjatë për të qëndruar me fëmijët e tyre. Dhe gratë nuk heqin dorë nga karrierat e tyre Ngjan si një bar i vogël, i pikturuar me ngjyrë të kuqe, i rrethuar nga shtyrje të dëborës dhe i rrethuar me pemë. Brenda, zërat e k

Kërkesa e PD-LSI për shkarkimin e Arta Markut, KLP: Ja pse nuk shprehemi dot
  • 2019-02-25

Kërkesa e PD-LSI për shkarkimin e Arta Markut, KLP: Ja pse nuk shprehemi dot

Ka kaluar rreth një muaj nga koha kur krerët e dy grupeve parlamentare të opozitës, Petrit Vasili i LSI dhe Edmond Spaho i PD, kërkuan nga KLP shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Ata argumentonin se ajo është ngarkuar me detyrë nga ligji që të verifikojë integritetin e figurës për t

Çamët kriminelë, Idrizi i përgjigjet ashpër presidentit grek: Pinjoll hipokrit!
  • 2019-02-25

Çamët kriminelë, Idrizi i përgjigjet ashpër presidentit grek: Pinjoll hipokrit!

Pas deklaratës së presidentit të Greqisë, Prokopis Pavlopoulos se Shqipëria duhet të heqë dorë nga kërkesat për pronat e çamëve dhe të respektojë të drejtat e minoritetit në jug, ka reaguar edhe kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi. Idrizi thekson se presidenti grek është përfaqësues

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit
  • 2019-02-24

Pylli Orbital/ Veliaj: Do të mbjellim 50 mijë pemë në Liqenin e Vaqarrit

Rreth 10 mijë fidanë pishe iu shtuan këtë fundjavë Parkut të Liqenit të Vaqarrit. Dhjetëra vullnetarë dhe punonjës të institucioneve të varësisë së Bashkisë së Tiranës iu bashkuan aksionit për mbjelljen e fidanëve të rinj. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj theksoi se t

Rama në Përmet: Ka ardhur koha që kryetari i Bashkisë të ikë në shtëpi
  • 2019-02-23

Rama në Përmet: Ka ardhur koha që kryetari i Bashkisë të ikë në shtëpi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në qytetin e Përmetit. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se ka ardhur koha që kryetari i Bashkisë së Përmetit të largohet. Besimi juaj mbetet i palëkundur dhe besimi do të jetë baza që na duhet për zgjedhjet e qershorit. Unë nuk jam nga ata

Djegia e mandateve, Rama: Vendi po kërcënohet nga fantazmat e 1997-s
  • 2019-02-23

Djegia e mandateve, Rama: Vendi po kërcënohet nga fantazmat e 1997-s

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Përmet, ku zhvilloi takimin e radhës në kuadër të turit Bashkia që duam. Rama u është drejtuar qytetarëve se në qershor, kjo bashki do ti kalojë PS, pasi edhe pse nuk i pëlqen të flasë keq për kryetarët e bashkisë që nuk janë të selisë rozë,

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!
  • 2019-02-21

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!

Protesta e sotme e opozitës ka nisur me fjalimet e deputetëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialist për Integrim, të cilët ditën e djeshme hoqën dorë nga mandatet e deputetëve. Sot mandati im, mandati ynë i takon qytetarëve! Ju takon ju, fitore, kështu tha deputeti Ervin Salia