Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Transformimi i Tiranës, Veliaj: Nga komunizmi, në një qytet për fëmijët
  • 2017-11-17

Transformimi i Tiranës, Veliaj: Nga komunizmi, në një qytet për fëmijët

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dhënë një intervistë për Apolitical lidhur me kryeqytetin e Shqipërisë dhe qasjen e tij të re. Në shkrimin e saj, Apolitical, thekson se në zemër të misionit dhe vendimmarrjes së qytetit qëndrojnë fëmijët; rindërtimi i çerdheve dhe kopshteve, lirimi i

No Pic available
  • 2017-11-16

Çmenden serbët, Kill em All, filmi ku Jean Claude Van Damme do të luajë rolin e një shqiptari

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. Killem All tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës për arsye të shkrimeve të tij si gazetar. Ndërsa,

No Pic available
  • 2017-11-15

Paralajmërimi i Ramës: Në janar vetting për policinë, do shkatërrojmë nyjet më të thella të krimit

 TIRANË-Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se në muajin janar Policia e Shtetit do ti nënshtrohet procesit i vettingut. Nga konferenca Shkenca ligjore dhe sfidat bashkëkohore të sigurisë, kreu i qeverisë pohoi se sita do të nisë nga policia, duke vazhduar tek institucionet e tjera ligjz

No Pic available
  • 2017-11-15

Kastro Ziso replikon me Berishën: Doktor, mos spekullo politikisht

Këngëtari Klevis Bega, i njohur me emrin e artit Kastro Zizo, ka reaguar pas një denoncimi të Sali Berishës, se ai është përjashtuar nga festivali i RTSH-së për arsye politike. Pas shume mesazheve dhe telefonatave po shkruaj nja dy rreshta: Situata e mos pranimit te kenges sime ne festiva

Tiranë, nis rikualifikimi i zonës së ish-Frigoriferit
  • 2017-11-15

Tiranë, nis rikualifikimi i zonës së ish-Frigoriferit

Nga një hapësirë e degraduar, ku në verë mbizotëron pluhuri dhe në dimër balta e lluca, i gjithë blloku i banimit në zonën e ish Frigoriferit në Njësinë 8, po shndërrohet në një nga lagjet model të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka nisur të zbatojë një tjetër projekt të madh

No Pic available
  • 2017-11-14

Injoranca nuk është fajtore!

Nga Dr. Isidor Koti Prej më shumë se dy dekada, që kur bota virtuale nisi të përhapej ngadalë e më tej me vrull edhe në vendin tonë, nuk kanë munguar përpjekjet për ta përdorur këtë mjet, (internetin dhe faqe të ndryshme forumesh e rrjete sociale) për tu marrë dendur me çështjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama