Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.777Z

Koha e artë e Mbretëreshës Elizabetë

Kohët e arta të mbretëreshës Elizabetë vijnë në Kinema "Millennium 2" në Tiranë, më 25 janar. Filmi "Elizabeth, the golden age", prodhim i vitit 2007, është një nga më të diskutuarit gjatë vitit që shkoi, sidomos për interpretimin e aktorëve Cate Blanchet, Geoffrey Rush dhe Clive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.352Z

Itali, mbyllen bisedimet, koha për vendim

Lideri i opozitës, Silvio Berluskoni, kërkoi zgjedhje të menjëhershme në një takim me Presidentin italian, duke synuar kështu rikthimin e tij në pushtet pas kolapsit të qeverisë së qendrës së majtë, javën e shkuar. E ndërsa qendra e majtë, përfshirë edhe vetë Presidentin, Xhorxho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.136Z

Koha për të vërtetën mbi ALTERTEKSTIN

Ka tashmë 3 vjet që Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka nisur reformën e teksteve shkollore të quajtur Altertekst, ku shtëpi botuese të ndryshme konkurrojnë me tekste të ndryshme dhe me grupe autorësh të ndryshëm. Autorët paraqesin tekstet në shtëpinë botuese, e cila e dorëzon më p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.211Z

Meta: Koha që rinia të bashkohet

Lideri i LSI-së, z.Ilir Meta, mori pjesë në konferencën e Lëvizjes Rinore për Integrim në njësinë minibashkiake nr.1 në Tiranë. Kryetari i LSI-së, z.Meta, duke iu drejtuar të rinjve të pranishëm në këtë aktivitet, theksoi: "Lëvizja Rinore për Integrim është i vetmi forum politi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.289Z

Kapllani, koha për golin e parë

Se sa shpejt gjërat ndryshojnë në futboll, kjo mund të shihet në kampionatit gjerman. Para disa javësh ishte ish-ekipi i shqiptarëve: Vata, Duro e Skela, Arminia e Bielefeldit, surpriza e bukur, që qendronte në rënditje e dyta pas Bajernit të Munihut. Por, tashmë pas nëntë javësh ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.198Z

Arti mbetet art, pavarësisht nga koha*

  E shoh të drejte, të guximshëm e largpamës këtë ekspozimin e veprave të artit realist. Nuk ka asgje të keqe mendoj une, janë vepra arti e si të tilla nuk mund t’i gjykosh me ideologji por për vlerat artistike që kane. Çdo lloj gjykimi tjeter do të na kthente në ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.620Z

Mustafa: Nuk është koha për debate

Nga Express më 30 qershor 2011 në ora 21:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk e ka ndërmend të futet në një debat televiziv me Zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi, sepse “ka punë tjera për të bërë” dhe se debatet politike i zhvillon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama