Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.136Z

Koha për të vërtetën mbi ALTERTEKSTIN

Ka tashmë 3 vjet që Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka nisur reformën e teksteve shkollore të quajtur Altertekst, ku shtëpi botuese të ndryshme konkurrojnë me tekste të ndryshme dhe me grupe autorësh të ndryshëm. Autorët paraqesin tekstet në shtëpinë botuese, e cila e dorëzon më p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.211Z

Meta: Koha që rinia të bashkohet

Lideri i LSI-së, z.Ilir Meta, mori pjesë në konferencën e Lëvizjes Rinore për Integrim në njësinë minibashkiake nr.1 në Tiranë. Kryetari i LSI-së, z.Meta, duke iu drejtuar të rinjve të pranishëm në këtë aktivitet, theksoi: "Lëvizja Rinore për Integrim është i vetmi forum politi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.289Z

Kapllani, koha për golin e parë

Se sa shpejt gjërat ndryshojnë në futboll, kjo mund të shihet në kampionatit gjerman. Para disa javësh ishte ish-ekipi i shqiptarëve: Vata, Duro e Skela, Arminia e Bielefeldit, surpriza e bukur, që qendronte në rënditje e dyta pas Bajernit të Munihut. Por, tashmë pas nëntë javësh ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.198Z

Arti mbetet art, pavarësisht nga koha*

  E shoh të drejte, të guximshëm e largpamës këtë ekspozimin e veprave të artit realist. Nuk ka asgje të keqe mendoj une, janë vepra arti e si të tilla nuk mund t’i gjykosh me ideologji por për vlerat artistike që kane. Çdo lloj gjykimi tjeter do të na kthente në ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.620Z

Mustafa: Nuk është koha për debate

Nga Express më 30 qershor 2011 në ora 21:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk e ka ndërmend të futet në një debat televiziv me Zëvendëskryeministrin Hajredin Kuçi, sepse “ka punë tjera për të bërë” dhe se debatet politike i zhvillon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.807Z

Meta: Eshtë koha të dëgjojmë institucionet

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha sot se është kohë që të dëgjojmë institucionet dhe të vendosim një standart të ri në sjelljen e politikës shqiptare. Duke vlerësuar si europiane sjelljen e qytetarëve shqiptare në ditën e zgjedhjeve dhe pas saj, Meta tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.396Z

Kambizmi, koha për të bërë euro

SHKRUAN: Sabina Veizaj 14-07-2011 11:25Je i detyruar të bësh transaksione në monedhën e eurozonës, është momenti i duhur. Ka dy ditë, që monedha euro në tregun e brendshëm valutor nuk është në një pozicion komod, krahasuar me një javë më parë. Por vlera e këmbimit valutor e mon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama