Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë
  • 2019-03-28

Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto që sipas tij, janë të policëve që janë infiltruar për të fotografuar protestuesit e opozitës. Ai shprehet se të infiltruarit në protestë janë banda të Edi Ramës që përndjekin të rinjtë dhe të rejat që protestojnë p

No Pic available
  • 2019-03-28

Me patericë dhe flamur në dorë, invalidi tërhiqet zvarrë nga policia

Protesta e sotme e opozitës është shoqëruar me tensione dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve. Në një foto të publikuar nga nënkryetari i PD, Edi Paloka shihet një person, i cili tërhiqet zvarrë nga policia. Sipas Palokës, personi në foto është invalid dhe po protestonte sot

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!
  • 2019-03-26

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!

Mazhoranca mbetet e vendosur për të shkuar në zgjedhjet  vendore të 30 qershorit, edhe pa opozitën. Deklarata vjen nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili këmbëngul se zgjedhjet lokale do të zhvillohen në datën e parashikuar sipas dekretit të Presidentit. Zgjedhje

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

BE shkon te Rama & Meta, Soreca do dialog: Të kapërcehen dallimet partiake!
  • 2019-03-26

BE shkon te Rama & Meta, Soreca do dialog: Të kapërcehen dallimet partiake!

Lundrimi i pasigurt në një diskurs të rrezikshëm politik dhe thirrja për protesta nga ana e opozitës, në një kohë kur Shqipërinë e ndajnë vetëm 3 muaj nga vendimi për negociatat që BE do të marrë, kanë krijuar shqetësim në Bruksel. Së fundmi ka pasur një takim të përfaqësues

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos
  • 2019-03-26

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos

Tek Juvevtusi janë në ankth për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez u detyrua të braktiste lojën në sfidën Portugali-Serbi, që u zhvillua në Lisbonë, për shkak të një problemi muskulor më këmbën e djathtë dhe duhet të qëndrojë minimumi dy javë jashtë fushave të blerta. Në orët

Netanyahu në SHBA dy javë para zgjedhjeve në Izrael
  • 2019-03-25

Netanyahu në SHBA dy javë para zgjedhjeve në Izrael

Vetëm dy javë para zgjedhjeve në Izrael, kryeministri Benjamin Netanyahu do të zhvillojë një vizitë në Shtëpinë e Bardhë të hënën, disa ditë pasi presidenti Donald Trump deklaroi se është koha që SHBA-ja ta njohë sovranitetin e Izraelit në Rrafshnaltën e Golanit. Para kthimit n