Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.026 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia
  • 2019-03-25

Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia

Skafisti i Klement Balilit, Petro Dalanaj një intervistë ekskluzive për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha zbulon emrin e personit që porositë për sasinë e kanabisit, që trafikoi drejt Greqisë.  Petro Dalanaj thotë se ai është Spiro Gira. Intervista e plotë e Petro Dalanajt për gazeta

Përgjigju Lulzim!, Spiropali: Basha gënjen si derri i knaqun!
  • 2019-03-25

Përgjigju Lulzim!, Spiropali: Basha gënjen si derri i knaqun!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëkohësisht zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali shkruan në “Twitter” se ka ardhur koha që kreu i opozitës, Lulzim Basha të përgjigjet për akuzat për lobimin. Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit, sapo d

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog
  • 2019-03-23

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog

Në përfundim të Kongresit, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një komunikimi me gazetarët ka deklaruar se shumica do te miratoje reformën zgjedhore bazuar te rekomandimet e OSBE-se. “Opozita ka krijuar një ngërç artificial. Na lind detyra të për

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Panucci flet për shkarkimin nga Kombëtarja
  • 2019-03-23

Panucci flet për shkarkimin nga Kombëtarja

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari largohet nga pankina kuqezi, pasi e drejtoi atë për thuajse dy vite. Panucci është larguar me avionin e parë për në Romë, më