Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Veliaj: Zgjedhjet nuk shtyhen, kemi një kontratë me qytetarët
  • 2019-03-22

Veliaj: Zgjedhjet nuk shtyhen, kemi një kontratë me qytetarët

Kryebashkiaku Erion Veliaj shprehet i bindur se nuk do të ketë shtyrje të datës së zgjedhjeve. I ftuar në emisionin Koha për tu zgjuar nga Bashkim Hoxha, Veliaj tha se zgjedhjet lokale që kanë të bëjnë me administrimin e qytetit nuk duhen ngatërruar me çështjet politike. Unë kam një

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

Zbulohet emri i ministrit shqiptar që ka dalë garant për indianët mashtrues
  • 2019-03-22

Zbulohet emri i ministrit shqiptar që ka dalë garant për indianët mashtrues

Thellohet skandali i dhënies së nënshtetësisë shqiptare dy shtetasve indian të kërkuar në vendin e tyre, për një mashtrim të disa bankave në vlerën mbi 725 milion dollar. Top Channel ka zbuluar se njëri nga dy vëllezërit indian Nitin Sandesara është bërë konsull nderi i Shqipër

Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë
  • 2019-03-22

Nëse dëshiron të jesh i lumtur, jeto në Finlandë

Finlanda është klasifikuar si vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhas, në një raport të ri të Kombeve të Bashkuara. Edhe vendet e tjera nordike, si edhe Hollanda, Zvicra, Kanadaja, Zelanda e Re dhe Austria hynë në 10 vendet më të lumtura në anketën ku u përfshinë 156 ve

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan
  • 2019-03-22

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është koha që SHBA-ja të njohë sovranitetin e Izraelit në Rrafshnaltën e Golanit. Izraeli e mori nën kontroll këtë territor nga Siria pas luftës së vitit 1967. Siria vazhdimisht ka kërkuar të rikthejë sovranitetin mbi rajonin. P

Basha mungon në protestë, Rama nuk shkon në Kuvend
  • 2019-03-21

Basha mungon në protestë, Rama nuk shkon në Kuvend

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk është i pranishëm sot në protestën e opozitës së bashkuar, por pavarësisht kësaj nga Brukseli, ai jep një mesazh për të gjithë të pranishmit. Basha përmes një postimi në Facebook, shkruan se kauza  e tyre është e drejtë dhe se po luft

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?
  • 2019-03-21

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?

Ish-këshilltari i Ilir Metës, në kohën kur Presidenti drejtonte Kuvendin e Shqipërisë, Ralf Gjoni u betua sot si deputet në Parlament, pasi më parë kishte refuzuar të digjte mandatin siç bëri LSI. Për ironi të fatit, Gjoni e çon numrin total të deputetëve në Kuvend në 94, aq sa vo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama