Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)
  • 2019-03-20

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)

Pas tejkalimit të parashikimeve ditën e djeshme, kur e bllokuan aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta te sheshi Shqiponja për 4 orë, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë. Tensioni i ditës së djeshme ku ata pretendonin se ishin rrethuar nga policia dhe FNSH që kishte m

KUSH ËSHTË DEZHURNI NË QIELL?
  • 2019-03-20

KUSH ËSHTË DEZHURNI NË QIELL?

Nga Fadil LEPAJA E dini përse, të shumtën e rasteve nuk dëgjohen lutjet e juaja, të cilat i drejtoni në qiell? Varet kush qëllon kujdestar atje lartë. Zoti i juaj apo i tyre?! Kjo natyrisht është veç një barsoletë, nga koha kur ende mund të bëhej shaka me qiellin. Ju mund të luteni p

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!
  • 2019-03-19

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka bërë një analizë të largimit të të rinjve nga Shqipëria. Sipas tij, janë disa arsye që po i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin dhe fajtore për këtë është qeveria. Kjo e fundit, nuk e ka fokusin tek të rinjtë dhe nuk iu jep asnjë

Kryemadhi: Mandatet në Shkodër janë marrë me gjak!
  • 2019-03-19

Kryemadhi: Mandatet në Shkodër janë marrë me gjak!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga qyteti i Shkodrës foli për motivin e largimit të shqiptarëve nga vendi, duke thënë se fajin e ka qeveria. Ndihemi të mërzitur për mënyrën se si qeveria drejton në mënyrë të pabarabartë sistemin. Nuk mund të vazhdojë kjo qeveri, që zgjat ag

Diana Çuli rrëfehet në Prishtinë: Shqetësimi im i vetëm, koha
  • 2019-03-18

Diana Çuli rrëfehet në Prishtinë: Shqetësimi im i vetëm, koha

Shkrimtarja e ftuar në Letërsia dhe Qyteti në një bisedë me lexues mbi letërsinë dhe romanin e fundit Vrasje në kryeministri Letërsia nuk mund të jetë një kullë e fildishtë e shkëputur nga ajo çfarë ndodhë jashtë teje. Është e pamundur. Sado të përpiqesh, nëse mbyllesh e jeto

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh
  • 2019-03-18

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh

Njëzet e katër vjet më parë një shqiptar u dënua për dokumente false me 8 muaj burg. Por 62-vjeçari. i lindur në Shqipëri nuk dinte asgjë për dënimin deri në verën e viti 2017, kur ai filloi procedurat për të kërkuar nënshtetësinë italiane. Cuman Beleraj, i lirua tashmë nga aku

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që
  • 2019-03-18

Paralajmërohet bllokimi i përhershëm i rrugës te Astiri, Balliu: Koha që

Ashtu siç kanë bërë në mbi 4 muaj, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë, duke bllokuar aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta drejt sheshit Shqiponja në shenjë revolte kundër projektit të mbetur pezull për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës. Por ndryshe nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama