Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!
  • 2019-03-18

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore me Danimarkën, të cilën e konsideron testin ideal për të kuptusr më mirë gjendjen ku ndodhet ekipi para eliminatores me Bullgarinë. Jam i lumtur që jam këtu dhe me skuadrën

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

FOTOT/ Qytetarët vërshojnë në rrugët e Tiranës. Ja si e festuan Ditën e Verës
  • 2019-03-17

FOTOT/ Qytetarët vërshojnë në rrugët e Tiranës. Ja si e festuan Ditën e Verës

Tirana ka lënë pas pamjet e dhunës së protestës së djeshme dhe sikur asgjë mos të kishte ndodhur mijëra qytetarë kanë dalë sot në rrugët dhe sheshet e Tiranës për të festuar Ditën e Verës. Të favorizuar edhe nga koha e ngrohtë qytetar të të gjitha moshave, nga fëmijët e deri

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Nano ik, dibranit i ka ngecur koha në 2005, Basha: Jo, jo Rama ik! (VIDEO)
  • 2019-03-14

Nano ik, dibranit i ka ngecur koha në 2005, Basha: Jo, jo Rama ik! (VIDEO)

Gjatë vizitës së ditës së djeshme në Dibër, kryedemokrati Lulzim Basha është kapur ngushtë teksa takonte një qytetar të moshuar. Mbështetësit të PD, duket sikur ora i ishte ndalur në vitin 2005, kur protestonte përkrah Sali Berishës, duke thënë: Nano ik. Të njëjtën frazë e p

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë
  • 2019-03-14

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë

Kanë kaluar gati dy vite nga seanca e Kuvendit, ku Arta Marku u zgjodh si kryeprokurore e përkohshme në mes të tymueseve dhe flakadanëve, për të zëvendësuar Adriatik Llallën, të cilit i përfundoi mandati. Pas ngritjes dhe konstituivit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama