Rezultate te kerkimit per termin: +Koha

Meta: total 1000 / total_found 61832 / time 0.025 / keyword[0] koha / docs[0] 61832 / hits[0] 79239 /
Basha me mbrojtësit e Teatrit: Frymëzues, duhen zgjedhje për daljen nga kriza!
  • 2019-03-14

Basha me mbrojtësit e Teatrit: Frymëzues, duhen zgjedhje për daljen nga kriza!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim në bashkëpunim me Aleancën në Mbrojtje të Teatrit, ku ka theksuar se kjo është një kauzë e drejtë dhe shembull frymëzues. Gjatë fjalës së tij në aktivitetin Arti në mbrojtje të demokracisë, kreu i PD, Lulzim Basha është ndalu

The Indipendent: Pse duhet ta vizitoni Tiranën në 2019-ën
  • 2019-03-14

The Indipendent: Pse duhet ta vizitoni Tiranën në 2019-ën

Gazeta më e njohur britanike The Indipendent e liston Tiranën në krye të listës së qyteteve që duhen vizituar për 2019. Në artikullin e gazetarit Ryan Chatterton, shkruhet se kryeqyteti shqiptar ka pësuar një transformim befasues, veçanërisht katër vitet e fundit. Transformimi i kryeqy

No Pic available
  • 2019-03-12

Kompani fantazmë, masin audiencën e TV-ve që xhirojnë miliona euro

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës disa kompani të pakontrolluara nga shteti, pa të ardhura dhe pa punonjës, të cilat kontrollojnë audiencën e televizioneve që kanë qindra punonjës dhe xhirojnë dhjetëra miliona euro në vit. Të ardhurat e vetme për televizionet janë reklamat, p

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament
  • 2019-03-11

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së
  • 2019-03-10

Baba Taku: Ju tregoj pseudonimin serb të Sali Berishës, si agjent i UDB-së

Në gazetën DITA është publikuar sot pjesa e dytë e intervistës me deputetin socialist Spartak Brahon për raportin e operativit të Sigurimit, Ali Anadolli mbi rekrutimin e Sali Berishës nga UDB-ja serbe. Baba Taku i njohur për çantën e zezë, pasi kishte ngritur akuza tepër të rënda n

Basha rikthehet te Astiri: Protesta e 16 marsit, takim me historinë!
  • 2019-03-10

Basha rikthehet te Astiri: Protesta e 16 marsit, takim me historinë!

Pas një periudhe të gjatë mungese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  i është bashkuar këtë pasdite protestës së banorëve të Astirit. Basha iu është drejtuar banorëve se ka ardhur koha që vendimet ti marrin vetë ata, ndërsa i ka ftuar ti bashkohen protestës së 16 mar

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!
  • 2019-03-10

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!

Qytetarët e Koresë Veriore do të paraqiten në kutitë e votimit dhe dalja afër 100 përqind është e garantuar, bashkë me rezultatin unanim 100 përqind për Partinë e Punëtorëve, për shkak se nuk ka kandidatë të tjerë. Zgjedhjet e 10 majit për Parlamentin Suprem, janë të dytat që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama