Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Erërat e luftës, cila është motra e liderit strateg të Koresë së Veriut
  • 2017-09-28

Erërat e luftës, cila është motra e liderit strateg të Koresë së Veriut

Është lëvizja e fundit e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong, në vazhdën e ofendimeve që Donald Trump ka bërë ndaj tij. Në një fjalim, të premten më 22 shtator ai u quajt si Rocket man nga presidenti amerikan, ndërsa Jong nuk nguroi ta quante atë një burrë të vjetër që bën hu

Kryemadhi letër Lu e Vlahutin: Qeveria po kap vettingun, procesi në rrezik
  • 2017-09-27

Kryemadhi letër Lu e Vlahutin: Qeveria po kap vettingun, procesi në rrezik

Shqetësimin e shprehur më herët nga Petrit Vasili, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ua ka përsëritur përmes një letre ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin. Në letrën drejtuar dy ambasadorëve të angazhuar fort për reformën në drejtësi dhe për procesin e vettingut, kryetarj

Pikturat e Ramës kritikohen nga gazetarët e huaj : Sikur ti kishte bërë një i droguar!
  • 2017-09-25

Pikturat e Ramës kritikohen nga gazetarët e huaj : Sikur ti kishte bërë një i droguar!

Atë që në Shqipëri e dinë të gjithë, por që nuk ka guxuar ta thotë asnjë kritik arti apo gazetar kulture e gjen në një nga shkrimet për Bienalen e Venecias. Pikturat e Edi Ramës bëjnë përshtypje sepse ai vetë kryeministër, jo se kanë vlerë artistike. GSH.al sjell artikulli

PD relacion për tre organet e vettingut
  • 2017-09-25

PD relacion për tre organet e vettingut

Partia Demokratike ka paraqitur një relacion mbi strukturat administrative dhe klasifikimin e pagave për tre organet e rivlerësimit, Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit, Kolegji i Apelit dhe Komisioneri Publik. Relacioni ka gjashtë pika, dhe thekson se cdo ndryshim në strukturat e organeve

Luan Rama: Skandal, Zyrat e Vettingut në Ministrinë e Drejtësisë
  • 2017-09-25

Luan Rama: Skandal, Zyrat e Vettingut në Ministrinë e Drejtësisë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, duke publikuar një dokument thotë se Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vetingut, duke e konsideruar këtë si skandal.  Sipas tij, kjo do ta bëjë të pamundur përmbushjen e misionit për të cili

No Pic available
  • 2017-09-25

PS ul numrin e punonjësve të vettingut, debate në komisionin

 Komisioni i Ligjeve miratoi vetëm me votat e maxhorancës numrin e punonjësve për tre organet e vettingut: Komisionin e  Pavarur të Kualifimit, Komisionerin publik dhe  Kolegjin e Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese.  Në total për këto organe janë miratuar vetëm 113 p

No Pic available
  • 2017-09-25

Grupi i PD: Mbështesim kërkesat e organeve të Vettingut

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur që në seancën parlamentare të mbështesë kërkesat e paraqitura nga drejtuesit e organeve të Vettingut dhe të miratohet ashtu siç i kanë paraqitur ato. Për këtë arsye, demokratët do të paraqesin në seancë amendamentet përkatës, n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama