Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Vettingu miratohet pa opozitën, ulje pagash dhe më pak njerëz e fonde
  • 2017-09-25

Vettingu miratohet pa opozitën, ulje pagash dhe më pak njerëz e fonde

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot organikën e institucioneve të Vetingut: 110 punonjës në total nga 187 që ishin propozuar për këto struktura. Deputeti i PD, Eduard Halimi, ka reaguar për këtë vendim të marrë pa konsensus. Ndërkohë, deputeti socialist, Saiamir Tahiri, anëtar i komis

No Pic available
  • 2017-09-23

Vetingu, ministrja e Drejtësisë, debaton me Metën: Jemi shumë vonë

Ora News zbardh debatin e ndodhur në mbledhjen e KLD-së së 15 shtatorit 2017 të thirrur nga presidenti Ilir Meta lidhur me shqyrtimin e informacionit të përgatitur nga Inspektorati i KLD mbi problematikat që lidhen gjatë zbatimit të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të

Struktura e Vetingut/ Rroga, njerëz dhe fonde; ja si do të funksionojë
  • 2017-09-22

Struktura e Vetingut/ Rroga, njerëz dhe fonde; ja si do të funksionojë

Organet e vettingut kërkojnë fonde dhe staf të posaçëm nga Kuvendi, ndërsa qeveria tashmë ka gati infrastrukturën për administratën e vettingut. Vetë kjo administratë ka kërkesa konkrete. Komisioneri Publik, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe Kolegji i Apelimit kanë propozuar struk

No Pic available
  • 2017-09-21

Ja sa do paguhen 185 punonjësit e Komisioneve dhe Kolegjit të Apelimit

Jo vetëm trupa e lartë e institucioneve të reja të drejtësisë do të kenë paga të larta, por po ashtu dhe stafi mbështetës i tyre. Në projektin e paraqitur në Kuvend parashikohet niveli i pagave mbi 120 mijë lekë për drejtuesit, por dhe mbi 80 mijë lekë për specialistët. Parlament

No Pic available
  • 2017-09-15

Azilkërkuesit shqiptarë dhe krimi, Xhafaj pret zyrtarin britanik

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj priti sot Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Jashtme dhe kreun e Shërbimit Diplomatik të Mbretërisë së Bashkuar, zotin Simon McDonald, i cili shoqërohej nga ambasadori Britanik në Tiranë, Duncan Norman. Në këtë takim, ministrit Xhafaj iu do

No Pic available
  • 2017-09-15

Britania mbështet Shqipërinë në luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është takuar me sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së jashtme Britanike dhe kreun e shërbimit diplomatik të Mbretërisë së Bashkuar, Simon McDonald. Në këtë takim Mc Donald i ka dorëzuar një letër të autoriteteve britanike ku uron Xhafën p

Vendimet e para: Ndahen godinat e vettingut, 2018 viti i Skëndërbeut
  • 2017-09-13

Vendimet e para: Ndahen godinat e vettingut, 2018 viti i Skëndërbeut

Menjëherë pas betimit në Presidencë, mesazhi i parë që kryeministri Rama u dha Ministrave të tij, është respektimi i rregullave, duke mbajtur në pritje për disa sekonda të semaforit jeshil për të shkuar në Kryeministri. Kryeministri nuk mbajti një fjalim pas marrjes së detyrës, si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama