Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
No Pic available
  • 2017-07-31

LSI akuzon Ramën se ka kapur sistemin e drejtësisë

LSI akuzon Ramën se ka kapur sistemin e drejtësisë. Reagimi vjen pak orë pasi Kolegji Zgjedhor deklaroi se mandati i takon Genta Mezinit dhe jo Lindita Veliasit. “Shqiptarët tani do të shikojnë se pas tepsisë, Edi Rama do të shtrohet këmbëkryq edhe në drejtësi. Tashmë Regjimi i D

Kolegji rrëzon padinë e Veliasit për zëvendësimin e Mezinit
  • 2017-07-31

Kolegji rrëzon padinë e Veliasit për zëvendësimin e Mezinit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Lindita Veliasit, e cila pretendonte në këshillin bashkiak të Tiranës vendin e Genta Mezinit. Kjo e fundit u përjashtua nga radhët e LSI në këtë këshill, pasi votoi bashkë me Agim Krajën pro rritjes së çmimit të ujit të pijshëm. Mezini do të j

No Pic available
  • 2017-07-25

Nis vettingu, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit

Është hedhur sot shorti për zgjedhjen e kryetares së Kolegjit të Apelimit, i cili është gjithashtu dhe një nga organet më të rëndësishme në sistemin e ri të drejtësisë. Shorti i hedhur ka vendosur në krye të Kolegjit Natasha Mulajn. Teksa në garë ishin të gjashtë anëtarët, Ar

No Pic available
  • 2017-07-21

Arsyet pse duhet të vizitoni Zadrimën e Lezhës

Zadrima e Lezhës është e gjitha një zonë per t’u eksploruar. Historia, tradita, kultura, objektet e shumta të besimit e së fundmi agroturizmi janë arsye të mjaftueshme që tërheqin vizitore. Këto elementë janë bërë pjesë një turi turistik të organizuar nga sektori i turizmit

No Pic available
  • 2017-07-12

Aleanca Popullore: Të ndalet presioni ndaj KQZ-së për ndryshim rezultati

Aleanca Popullore ka reaguar sot për thirrjen e kryetarit të KQZ për të përshpejtuar çdo hetim administrativ apo penal të institucioneve të ngarkuara nga ligji me shqyrtimin e problemeve të konstatuara në zgjedhjet e 25 qershorit 2017. Aleanca Popullore thekson në deklaratën e saj se ës

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk kanë uniformë të shkurtër në shkollë, djemtë protestojnë duke veshur funde

Disa djem kanë vendosur një mënyrë shumë të çuditshme për të protestuar kundër poltikës së rreptë të shkollës së tyre që nuk i lejon të vishen me pantallona të shkurtra në këto ditë të nxehta të verës. Nxënësit në Kolegjin ISCA në Exeter kanë shkuar në shkollë të ves