Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Total: 6099
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.641Z

Kolegji Zgjedhor Basha fiton Tiranen

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën ankimore të Partisë Socialiste, e cila kishte kërkuar shpalljen të pavlefshme të vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të vlersuar votat e vlefshme për kandidatët për kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.741Z

PS Kolegji te zbatoje ligjin

Opozita mbështeti sot apelin e ndërkombëtarëve që Kolegji Zgjedhor të veprojë në mënyrë të pavarur dhe jashtë presionit politik. Deputeti Ditmir Bushati tha se gjykatësit duhet të vendosin në vend drejtësin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.257Z

Zgjedhjet, ku gaboi Kolegji

Kolegji Zgjedhor ka shkelur rëndë ligjin dhe ka krijuar një precedent për procesin e zgjedhjeve. Këtë herë, akuza vjen nga nënkryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Dëshira Subashi, e cila komentoi dje të drejtën e dy anëtarëve për të kërkuar rinumërim dhe rivlerësim të vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.767Z

Kolegji: Ankesa për votat e gabuara, më 3 qershor

TIRANE- Kolegji Zgjedhor do te shqyrtoje me daten 3 qershor ankesen e PS-se per numerimin e votave hedhur ne kutite e gabuara. Vendimi eshte marre pak kohe pas shtyrjes se seances per shqyrtimin e ankeses se PS-se, kunder vendimit te KQZ per hapjen e kutive dhe numerimin e votave ne kutite e gabuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.443Z

Kolegji: Ankimimi i PS-së shqyrtohet më 6 korrik

TIRANE- Kolegji Zgjedhor cakton daten 6 korrik si diten e shqyrtimit te padise se PS-se, per pavlefshmeri te zgjedhjeve ne 284 qendra votimi ne Tirane. Pak ore pas depozitimit te padise nga ana e Partise Socialiste, Kolegji ka percaktuar relatorin e ceshtjes, Astrit Kalaja dhe ka zgjedhur trupen e g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.544Z

Kërkesa e LSI, Kolegji Zgjedhor: Për Kukësin të kryhet akt ekspertimi

TIRANË- Kolegji Zgjedhor ka vendosur të pranojë provat e vëna në dispozicion nga Lëvizja Socialiste për Integrim, për qarkun e Kukësit, e cila pretendon një mandat në këtë qark.Mësohet se Kolegji Zgjedhor ka pranuar pamjet filmike të cilat tregojnë mospërputhjet e votave. LSI prete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.138Z

Kolegji Zgjedhor shqyrton ankimimin e LSI-së për Kukësin

Kolegji zgjedhor ka nisur shqyrtimin e ankimimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila kërkon numërimin e disa kutive për qarkun e Kukësit. LSI pretendon se mund ta marrë ajo mandatin e katërt në këtë qark dhe jo Partia Demokratike, pasi rezultati është shumë i ngushtë: vetëm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama