Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
No Pic available
  • 2017-06-15

A do të pranonte transfuzion gjaku nga një grek? Ja përgjigja e Shpëtim Idrizit

Kreu I PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i ftuar në Fiks fare, deklaroi se do ti bashkohen në koalicion forcës politike që do të fitojë këto zgjedhje, por me një kusht, që të pranojnë  të mbështesin çështjen çame me hapa konkretë. Idrizi tha se çështja çame është më e fortë në P

No Pic available
  • 2017-06-15

Përzgjidhen 5 gjyqtarët që do shqyrtojnë padinë e LSI për numëruesin e 3

Kolegji Zgjedhor i Apelit zgjodhi sot me short pesë gjyqtarët, që do të shqyrtojnë padinë e LSI-së ndaj KQZ për numëruesin e tretë në zgjedhjet e 25 qershorit. Kërkesa e LSI do të shqyrtohet nga gjyqtarët Lindita Sinanaj, Gjin Gjoni, Tomor Skreli, Shkëlqim Mustafa dhe Sotiraq Lubonja.

No Pic available
  • 2017-06-14

Vettingu, komisioni voton sot kandidatët për Kolegjin e Apelimit

Komisioni ad hoc me 6 anëtarë për përzgjedhjen e emrave për krijimin e institucioneve të vettingu-t do të mblidhet paraditen e sotme në orën 11:00 për të votuar kandidatët që konkurojnë për Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Kolegji i Posaçëm i Apelimit bashkë me Komisionin e Pavar

No Pic available
  • 2017-06-08

Vettingu ankimohet në fshehtësi, gjyqtarët kundër reformës në drejtësi

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve janë bashkuar në një padi të re në Gjykatën Kushtetuese, ku kërkojnë shfuqizimin e disa neneve të tre ligjeve pjesë të reformës në drejtësi përfshirë të ashtuquajturin ligj i vetingut. Të enjten më 1 qershor, Shoqata Komb

No Pic available
  • 2017-06-05

Kolegji rrëzon kërkesën e Forca Rinia për çregjistrimin e PD-PR në zgjedhje

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Forca Rinia, e cila kërkonte shfuqizimin e vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për regjistrimin e Partisë Demokratike dhe Partisë Republikane, me pretendimin se jane regjistruar në shkelje te ligjit.  Kjo kërkesë u kundërshtua

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese
  • 2017-06-04

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese

Shqetësimet e herëpashershme të ngritura që prej nëntorit 2013 mbi zvarritjet e gjykimeve në gjykatat administrative konfirmohen si problem kushtetues edhe në Gjykatën Kushtetuese. Kur ligji për gjykatat administrative parashikon zgjidhje gjyqësore të çështjeve brenda 90 ditëve, i ndo

No Pic available
  • 2017-06-02

Kolegji i Apelit, Noka: Treshja e paracaktuar nga PS, Shtylla, Rama e Çomo

Ka nisur me debate mbledhja e komisionit të Vettingut për përzgjedhjen e anëtarëve të Kolegjit të Apelit. Deputeti demokrat, Flamur Noka tha se ky është proces jetik për drejtësinë, duke hedhur akuza në drejtim të Partisë Socialiste se ka paracaktuar anëtarët e këtij Kolegji. Noka: