Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin
  • 2019-02-04

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-gjyqtarit të lartë Artan Zeneli, i cili kishte apeluar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në përfundim të gjykimit, mbështetur në faktet e provuara në gjykim dhe në nenin 66, pika 1

Protesa e opozitës, ekipi i ri i Bashës merr vendimin e rëndësishëm
  • 2019-01-22

Protesa e opozitës, ekipi i ri i Bashës merr vendimin e rëndësishëm

Vetëm 24 orë pas zgjedhjeve të Këshillit Kombëtar, kryesia e re e Partisë Demokratike është konstatuar sot dhe menjëherë ka nisur përgatitjet për protestat popullore që paralajmëroi sot nga Kuvendi, kryedemokrati Lulzim Basha. Duke folur për mediat nga selia blu, Sekretari i ri Përgj

Protesta popullore e opozitës , Kryesia e PD vendos: Rama rrëzohet më
  • 2019-01-22

Protesta popullore e opozitës , Kryesia e PD vendos: Rama rrëzohet më

Ashtu siç u njoftua ditën e djeshme, Kryesia e re e Partisë Demokratike është mbledhur sot për të nisur përgatitjet për protestat popullore që paralajmëroi të enjten në Kuvend, kryedemokrati Lulzim Basha. Kolegji i kryetarëve ka diskutuar për detajet, formën dhe datën e protestës,

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!
  • 2019-01-02

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!

Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e saj, Lindita Nikolla hartoi projektligjin e fundit si ministre, duke përmbushur edhe një nga kërkesat e studentëve, vettingun e Pedagogëve dhe gradave shkencore. Bëhet fj

KPA rihap hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati
  • 2018-12-18

KPA rihap hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati

KPA vendosi të rihapë hetimin për gjyqtaren e Tiranës, Alma Brati. Vendimi u mor 5 ditë pas seancës në KPA, ku Komisioneri Publik kërkoi shkarkimin e saj dhe ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtaren e Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë. Në vlerës

No Pic available
  • 2018-12-17

KPA shkarkon nga detyra kreun e Gjykatës Kushtetuese

Kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja është shkarkuar nga detyra. Vendimi u dha nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Vendimi vjen pas ankesës së ONM-së. Kujtojmë se KPA ankimoi vendimin e KPK, vetëm pak kohë, pasi ky i fundit vendosi që gjyqtari të kalonte testin e Vettingut. Ashtu si

Vettingu, gjyqtari Tom Ndreca shkarkohet edhe nga KPA-ja
  • 2018-11-22

Vettingu, gjyqtari Tom Ndreca shkarkohet edhe nga KPA-ja

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Tom Ndreca. Trupa gjykuese e kryesuar nga Albana Shtylla, relatore Ina Rama dhe anëtarë Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz dhe Sokol Çomo, lanë në fuqi vendimin e KP