Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
No Pic available
  • 2018-11-21

Shembja e 2 objekteve, Gjykatat përplasen për Ramën

Gjykata e Krimeve të Rënda rrëzoi kërkesën e dy shtetasve, të cilët i kërkuan trupës gjyqësore që të urdhërojë Prokurorinë, të hetojë kryeministrin Edi Rama. Irini dhe Mantho Bua humbën në shkallën e parë pas kundërshtimeve të tyre ndaj një vendimi të mëparshëm të Prokuro

No Pic available
  • 2018-11-20

Vettingu, publikohen datat e apelit për Bashkim Dedjan dhe Alma Bratin

Në datën 12 dhjetor, ora 10:00, do të gjykohet në seancë publike çështja që i përket ankimit të paraqitur nga Komisioneri Publik kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) që lidhet me procesin e rivlerësimit kalimtar të subjektit të rivlerësimit Bashkim Dedja

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor
  • 2018-11-19

Zbardhet lista e emrave për KED. Shorti, më 1-5 dhjetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka tanimë në tryezën e tij të punës listën e kandidatëve të propozuar për të qenë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas përcaktimeve në ligjin 115/2016 Për organet qeverisëse të sistemit të drejtësisë, brenda datës 15 n

Vettingu për Trocin: Manjani: E shkarkoi mafia në pushtet
  • 2018-11-15

Vettingu për Trocin: Manjani: E shkarkoi mafia në pushtet

Ish-ministri i i Drejtësisë, Ylli Manjani e quan shkarkim nga mafia e qeverisë, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për prokurorin Ramadam Troci. Prokurorin Ramadan Troci sot e shkarkoi mafia në pushtet. Pa asnjë dyshim që kështu është. Ai e kaloi në mënyrë korrekt

SHBA, studentët e Wisconsin bëjnë përshëndetjen naziste
  • 2018-11-13

SHBA, studentët e Wisconsin bëjnë përshëndetjen naziste

Krahu i djathtë i ngritur dhe fytyrat e qeshura. Fotoja e publikuar nga studentët e Shkollës Baraboo të Wisconsin, të dielën më 11 nëntor, është bërë virale për disa orë. Përshëndetja naziste e një klase të tërë kolegji ka ngritur polemikat e internetit dhe së shpejti ajo ka ard

Vettingu, gjyqtari i Gjykatës së Lartë del para KPA-së
  • 2018-11-12

Vettingu, gjyqtari i Gjykatës së Lartë del para KPA-së

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka programuar këtë të hënë zhvillimin e seancës dëgjimore për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, i cili është edhe vet i pranishëm. Islamaj u konfirmua në detyrë nga shkalla e parë e vettingut, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, por Komi

Vettingu shkarkoi Xhoxhajn, hapet gara për vakancën në Kushtetuese
  • 2018-11-09

Vettingu shkarkoi Xhoxhajn, hapet gara për vakancën në Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka miratuar shpalljen e procedurës së aplikimit për emërim gjyqtari në Gjykatën Kushtetuese, për plotësimin e Vakancës së parakohshme të krijuar nga përfundimi përpara kohe i mandatit, të ish-gjyqtares, Altina Xhoxhaj. Afati i paraqitjes së kërkes