Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
KPA cakton datën e rivlerësimit të anëtarit të Gjykatës së Lartë
  • 2018-10-22

KPA cakton datën e rivlerësimit të anëtarit të Gjykatës së Lartë

Më 12 nëntor do të jetë dita kur Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të shqyrtojë sërish çështjen e anëtarit të Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, i cili ka kaluar me sukses në sitën e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ditën e hënë më datë 12.11.2018, ora 10:00, do të gjy

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Xhezair Zaganjorit
  • 2018-10-12

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Xhezair Zaganjorit

Komisioneri Publik del kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në detyrë kreun e Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori. Komisioneri Publik, brenda afatit ligjor, ushtroi ankim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, kundër vendimit n

KPA shkarkon gjyqtarin Fatmir Hoxha
  • 2018-09-25

KPA shkarkon gjyqtarin Fatmir Hoxha

Është shkarkuar nga sistemi i drejtësisë, gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Fatmir Hoxha. Gjyqtari kishte ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili e kishte shkarkuar më herët. Pasi shqyrtoi ankimimin, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi largimin përfundimtar të

Vetingu, edhe KPA shkarkon Prokuroren e Apelit në Shkodër
  • 2018-09-12

Vetingu, edhe KPA shkarkon Prokuroren e Apelit në Shkodër

Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i formës se prerë. Besa Nikëhasani nuk e kaloi provën e Vettingut në KPK dhe e apeloi vendimin e saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Por pasditen e së mërkurës, K

No Pic available
  • 2018-09-10

U largua para vettingut, KP: Mirela Fana magjistrate, duhet të kalojë në sitë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shqyrtuar sot ankimimin e Komisionerit Publik për ish-anëtaren e Gjykatës së Lartë, Mirela Fana. Për Fanën, KPK kishte vendosur të pushonte procesin e vettingut, por Komisioneri Publik tha gjatë seancës se ajo ka dhënë dorëheqjen për studime të thellu

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Mirela Fana, 15 vite larg drejtësisë
  • 2018-09-10

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Mirela Fana, 15 vite larg drejtësisë

Mirela Fana Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka marrë vendimin për Mirela Fanën, ish-anëtare e Gjykatës së Lartë, pas ankimimit të Komisionerit Publik, i cili kërkoi që të rrëzohet vendimi i KPK-së për ndërprerje të procesit të vetting-ut për Fanën, e cila kishte dhënë dorë

Vetting-u fut në krizë kolegjet
  • 2018-07-30

Vetting-u fut në krizë kolegjet

Pas vendimeve të deritanishme të vetting-ut, kolegjet janë në krizë. Artan Zeneli dhe Tom Ndreca nuk janë më në Kolegjin Penal, që ka ngelur vetëm me Edmond Islamaj. Admir Thanza është larguar nga Kolegji Administrativ, duke e lënë vetëm me Ardian Dvoranin dhe Xhezair Zaganjorin. Nga