Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Gjykata e Lartë në ngërç, të bllokuara 26 500 çështje gjyqësore
  • 2018-07-26

Gjykata e Lartë në ngërç, të bllokuara 26 500 çështje gjyqësore

Ftuesi i Gjykatës së Lartë nuk e hap derën për të bërë gati arenën ku do të duhej të mblidhen gjyqtarët supremë për të dhënë drejtësi. Të hapura janë vetëm zyrat e gjyqtarëve që kanë mbetur në detyrë. Sallat janë mbyllur me çelës. Kolegjet penale nuk funksionojnë më, p

KPA rrëzon gjyqtari Lulo, Strasburgu shpresa e fundit
  • 2018-07-17

KPA rrëzon gjyqtari Lulo, Strasburgu shpresa e fundit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi shkarkimin e gjyqtarit kushtetues Fatos Lulo. Fatos Lulo ishte i pari gjyqtar i shkarkuar në procesin e Vettingut, ai u shkarkua sipas analizës së një komponenti, që lidhet me pasurinë. Tashmë, ky vendim është i formës së prerë dhe sipas ligjit

Kujdes! Ja pse mbipesha rrezikon të shkaktojë kancer!
  • 2018-07-14

Kujdes! Ja pse mbipesha rrezikon të shkaktojë kancer!

Një epidemi që nuk tregon asnjë shenjë të ngadalësimit, por përkundrazi rritet pa u ndalur. Ashtu si beli i prej më shumë se dy miliardë individësh në botë që janë mbipeshë ose obezë. Kilet e tepërta janë një problem që prek 30% të popullsisë dhe shkaktojnë deri në 4 milion

No Pic available
  • 2018-07-09

Dashuri do të thotë të mos thuash asnjëherë më vjen keq

Ajo është një ndër historitë e dashurisë që ka përlotur miliona lexues në të gjithë botën e vazhdojnë të përloten. Historia e dy të rinjve që nuk duan të ndahen nga njëri tjetri të përfshirë në një histori pasioni. Është historia e librit ” Histori Dashurie”, s

No Pic available
  • 2018-07-08

Dashuri do të thotë të mos thuash asnjëherë me vjen keq

Ajo është një ndër historitë e dashurisë që ka përlotur miliona lexues në të gjithë botën e vazhdojnë të përloten. Historia e dy të rinjve që nuk duan të ndahen nga njëri tjetri të përfshirë në një histori pasioni. Është historia e librit ” Histori Dashurie”, s

No Pic available
  • 2018-07-05

U pezulluan nga Arta Marku, KPA spranon kërkesën e çiftit të prokurorëve

Kolegji Penal ka vendosur të e shqyrtojë ankimimin e çiftit të prokurorëve Rovena Gashi dhe Dritan GainProkurorët, bashkëshortë me njëri-tjetrin, apeluan vendimin e Arta Markut për largimin e tyre nga detyra pak pasi u emërua në krye të organit të akuzës. Kolegji i Shqyrtimit Paraprak

Vettingu, edhe kryeprokuroja Arta Marku para KPK-së
  • 2018-06-26

Vettingu, edhe kryeprokuroja Arta Marku para KPK-së

Edhe Prokurorja e Përkohshme e Përgjithshme, Arta Marku do të përballet me trupën e Vettingut, për verifikimin e pstëtisë së figurës dhe pasurisë. Seanca do të mbahet javën e ardhshme, të martën më 3 korrik. Kolegji i Pavarur i Kualifikimit ka bërë të ditur sot në faqen zyrtare n