Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Ilir Toska
  • 2018-06-21

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Ilir Toska

Kolegji i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot të konfirmojë në detyrë Ilir Toskën. Vendimi është marrë një ditë pas seancës gjyqësore të zhvilluar dje. Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar një ditë më parë vleresoi se e gjen të papershtashëm në detyrën e gj

No Pic available
  • 2018-06-21

Kaloi Vettingun, Dedja: Shumë i ashpër! Si të kalosh varrin për së gjalli

Një javë pasi kaloi ethet e vettingut, kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja vendosi të hapë dyert e tu përgjigjet pyetjeve të medies mbi procesin. Por, duke shmangur përvojën personale, sepse sipas tij për këtë gjë ka folur avokati, Bashkim Dedja mendon se mbi standardin e gjyk

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin
  • 2018-05-31

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin

Kolegji i posaçëm i Apelimit është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar çështjen e ankimimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kundër vendimit për pushimin e Vettingut ndaj Adriatik Llallës. Gjatë seancës së shkuar, avokati i ish-kryeprokurorit Sokol Hazizaj kishte paraqi

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin
  • 2018-05-31

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin

Prokurorët Rovena Gashi dhe Dritan Gina kanë apeluar në Kolegjin e posaçëm të Apelimit vendimin për pezullimin e tyre nga detyra i marrë pak ditë më parë nga ana e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Rovena Gashi dhe Dritan Gina, u pezulluan nga detyra 2 javë më parë me urdhër

KPA për Llallën: Të përsëritet njoftimi, të plotësohet prokura
  • 2018-05-16

KPA për Llallën: Të përsëritet njoftimi, të plotësohet prokura

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur që të përsëritet njoftimi për ish kryeprokurorin Adriatik Llalla, nisur nga fakti se vetë Llalla nuk ka dijeni për procesin, dhe plotësimin e prokurës për avokatin e tij Sokol Hazizaj, për vazhdimin e procesit. Vendos: Ti kërkojë përfaqësues

No Pic available
  • 2018-05-02

Gjyqtarë borxh për të funksionuar! Gjykata e Lartë sformon dot Kolegjet

E mërkura ishte dita e gjyqeve penale në Gjykaten e Lartë. Jashtë ishte afishuar lista e proceseve që duhet të zhvilloheshin, por të gjitha dështuan. Shkak ishte mos formimi i Kolegjit Penal, që prej muajsh ka vetëm 3 gjyqtarë. Për të plotësuar numrin me pesë anëtarë për çdo trup

Beti Njuma, sjell Jeronim De Radën që nuk njohim
  • 2018-05-02

Beti Njuma, sjell Jeronim De Radën që nuk njohim

Në fillim të viteve 900, kush kalonte monopateve të ngushtë të Maqit në Shën Dhimitër Koronë do të ndeshte patjetër një udhëtar të veshur me tesha të vjetra e me një bastun në dorë. Ishte Jeronim De Rada i cili nëpërmjet kësaj rruge të rrëpirë shkonte në Shën Dhimitër Koro