Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.008 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Vettingu në vetting, i shkarkuari ankohet në Gjykatën Administrative
  • 2018-04-27

Vettingu në vetting, i shkarkuari ankohet në Gjykatën Administrative

Ish-komisioneri publik, Heral Saraçi i shkarkuar në muajin mars nga organet e vettingut nuk ka zgjedhur Gjykatën e Strasburgut për ta goditur këtë vendim, por një gjykate shqiptare. Edhe pse vendimi i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit konsiderohet i formës së prerë dhe si mundësi e fun

Vettingu, KPA cakton seancën për Adriatik Llallën
  • 2018-04-27

Vettingu, KPA cakton seancën për Adriatik Llallën

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka njoftuar seancën për Adriatik Llallën, e cila do të mbahet më 16 maj në orën 10:00. Seanca për subjektin e rivlerësimit Adriatik Llalla do të mbahet më 16 maj ora 10:00. Seanca pas ankimit të Komisionerit Publik për vendimin e KPK për Adriatik Llallën

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar në PD, statuti i ri blindon Bashën
  • 2018-04-20

Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar në PD, statuti i ri blindon Bashën

Anëtarët e Këshillit Kombëtar nisën të hyjnë një nga një rreth orës 18:00 në selinë e Partisë Demokratike. Në këtë mbledhje do të diskutohen ndryshimet në statutin dhe propozimet e mbërritura pritet që të ngjallin debate me kritikët e Lulzim Bashës brenda partisë, pasi stat

Adriatik Llalla nuk i shpëton vettingut? Kolegji i Apelimit regjistron çështjen
  • 2018-04-03

Adriatik Llalla nuk i shpëton vettingut? Kolegji i Apelimit regjistron çështjen

Kolegji i Posaçëm Apelimit ka marrë në shqyrtim çështjen e dorëzuar nga Komisioneri Publik, ku kërkohet që ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ti nënshtrohet vettingut. Ky proces ndaj Adriatik Llallës u ndërpre nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas dorëheqjes së ish-kr

No Pic available
  • 2018-04-03

Ndërhyrja ruse në zgjedhjet e SHBA, burgoset avokati Alex van der Zwaan

Personi i parë i burgosur falë hetimit të FBI-së për një bashkëpunim të dyshuar midis ekipit të fushatës presidenciale të Donald Trump dhe Rusisë është avokati hollandez Alex van der Zwaan, 33 vjeç. Ai u dënua me 30 ditë burg për gënjeshtra ndaj hetuesve rreth kontakteve me ish-nd

Rojtarja që (s)funksionon! Gjykata Kushtetuese në kolaps
  • 2018-03-23

Rojtarja që (s)funksionon! Gjykata Kushtetuese në kolaps

Gjyqtari Fatos Lulo ngeci në sitën e vettingut të paktën deri në momentin kur Kolegji i Posaçëm i Apelimit nuk vendos ndryshe, nëse gjyqtari vendos ta apelojë vendimin e Komisioni të Pavarur të Kualfikimit. Ky vendim fut në një ngërç akoma më të thellë Gjykatën Kushtetuese. Rojtar

Ylli i Sex & City, Cynthia Nixon do garojë për postin e guvernatorit të Nju Jorkut
  • 2018-03-19

Ylli i Sex & City, Cynthia Nixon do garojë për postin e guvernatorit të Nju Jorkut

Ylli i Seksi dhe qyteti, Cynthia Nixon ka njoftuar se do të lançojë një ofertë për postin e guvernatorit të Nju Jorkut në  Kongresin e ardhshëm të Demokratëve. Nixon, e cila ka luajtur Miranda Hobbs në serinë HBO, ka kohë që është përfolur për të drejtuar Nju Jorkun, në një ga