Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Ja arsyet pse kilet e tepërta shkaktojnë kancer
  • 2018-03-15

Ja arsyet pse kilet e tepërta shkaktojnë kancer

Një epidemi që nuk ngadalësohet, por përkundrazi rritet në mënyrë të fshehur. Sot më shumë se dy miliardë individë në botë janë mbipeshë ose të obezë. Pesha e tepërt është një problem që prek 30% të popullsisë dhe shkakton 4 milionë vdekje çdo vit, 40% prej tyre ishin vet

Vettingu, Komisioni i Disiplinës shkarkon komisioneri publik, Heral Saraçi
  • 2018-03-12

Vettingu, Komisioni i Disiplinës shkarkon komisioneri publik, Heral Saraçi

Komisioni i disiplinës ka vendosur sot të shkarkojë komisionerin publik Heral Saraçi, pas ankesës së depozituar nga OMN në datën 9 shkurt. Saraçi ishte në detyrë që prej qershorit të vitit të kaluar, ndërsa procedimi disiplinor ndaj tij në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit përbën r

Kolegji i Posaçëm e Apelimit seancë dëgjimore me komisionerin e Vettingut
  • 2018-03-05

Kolegji i Posaçëm e Apelimit seancë dëgjimore me komisionerin e Vettingut

Rasti i parë i një procedimi disiplinor të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit është ai i komisionerit publik Herald Saraçi, që prej nisjes së punës së tij në qershor të vitit të kaluar. Ka qenë ONM-ja ajo që ka kërkuar hetimin disiplinor që më 9 shkurt, pasi janë vërejtur një

Fëmijët që kalojnë më shumë kohë me baballarët janë më inteligjentë
  • 2018-02-23

Fëmijët që kalojnë më shumë kohë me baballarët janë më inteligjentë

Fëmijët bëhen më të mençur kur që fëmijë kalojnë më shumë kohë me baballarët e tyre. Kjo është ajo që del nga një studim i kryer nga një ekip hulumtuesish britanikë nga tre universitete prestigjioze: Imperial College London, King’s College London dhe Oxford University. Stud

Kenedi, presidenti që vijon të frymëzojë politikën
  • 2018-02-07

Kenedi, presidenti që vijon të frymëzojë politikën

Modeli Kenedi vijon të jetë frymëzues për politikën ende sot. Ai ishte vetëm 43 vjeç, kur u zgjodh president, duke u bërë njeriu më i ri i zgjedhur në atë post. Dr Evarist Beqiraj e njeh mirë historinë e një prej personazheve më të rëndësishëm të historisë amerikane. Vetëm pak

No Pic available
  • 2017-11-23

Shitet për 10 mln euro kolegji Turgut Ozal

Institucioni më i madh arsimor privat në Shqipëri ka ndryshuar pronar pak kohë më parë. Bëhet fjalë për Turgut Ozal Education sh.a që ushtron aktivitet që prej vitit 2001 në vendin tonë. Të dhënat e deklaruara nga vetë shoqëria tregojnë se blerësi është BF Cooperatief U.A, një

Greva e arbitrave, në Portugali mund të gjykojnë futbollistët
  • 2017-11-23

Greva e arbitrave, në Portugali mund të gjykojnë futbollistët

Arbitrat në Portugali kanë paralajmëruar një grevë në fundjavën e 15 dhe 16 dhjetorit, si shenjë proteste ndaj presionit të klubeve. Vendimi është marrë tashmë, ndërsa deri më datë 15 është menduar një tur sqarues nga ana e arbitrave, nëpër ambientet e klubeve, ku do të kërkoj