Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 6087 / hits[0] 12020 /
Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet
  • 2017-11-13

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet

Organet e Vettingut janë ende pa buxhet për sa i përket zërit të investimeve, për shkak se nuk janë rakorduar me ministrinë e Financave për paratë që ju duhen. Kërkesë buxhetore është bërë nga Kolegji i Apelimit për shpenzime personeli, operative dhe investime. Gjatë diskutimeve u

Francë, makina përplas qëllimisht një grup studentësh, 3 të plagosur rëndë
  • 2017-11-10

Francë, makina përplas qëllimisht një grup studentësh, 3 të plagosur rëndë

Një person ka përplasur qëllimisht me makinë një grup studentësh në jugperëndim të Francës, në Tulusë, duke lënë të plagosur rëndë 3 prej tyre. Të tre studentët raportohet se janë me origjinë kineze. Ngjarja e rëndë u shënua jashtë ambienteve të një kolegji në periferinë

Qeveria vendos: Anëtarët e Vettingut do të ruhen nga Garda
  • 2017-11-06

Qeveria vendos: Anëtarët e Vettingut do të ruhen nga Garda

Qeveria Shqiptare ka miratuar ditën e sotme vendimin për ruajtjen dhe sigurinë e anëtarëve të komisionit të Vettingut.Sipas vendimit mësohet se Garda e Republikës do të jetë ajo që të do të kujdeset për sigurinë fizike të të gjithë anëtarëve të komisionit. Vendimi i plotë:

No Pic available
  • 2017-11-02

Qyteti argjentinas mban zi për viktimat e sulmit në New York

Njerëzit në qytetin argjentinas Rosario kanë mbajtur një vigjilje në kujtim të pesë banorëve të cilët u vranë në sulmin me kamion në Nju Jork të martën. Të pesë viktimat ishin pjesë e një grupi prej 10 miqsh që po festonin 30 vjetorin e diplomimit të tyre nga kolegji me një udh

BOOM i rikthehet çiftit Gjapi: Në qiell të hapur, u prishën shtëpinë
  • 2017-11-01

BOOM i rikthehet çiftit Gjapi: Në qiell të hapur, u prishën shtëpinë

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News iu rikthye sërish sot rastit të denoncuar 6 muaj më parë, prishjes së shtëpisë së çiftit të bashkëshortëve Gjapi pasi u prek nga projekti për ndërtimin e një ure. Sot që flasim, në prag dimri, ky çift i moshuar është në qiell të hapur

No Pic available
  • 2017-10-06

Vettingu, skuadra bëhet gati takon dhe shefen e ONM-së

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit zhvilloi një takim me anëtarët e komisioneve të vetingut. Përmes një postimi në Tëitter ajo shprehu besim të plotë se puna e tyre do të sjellë ndryshime positive. Ata kanë postuar dhe njw foto sw bashku. Pak ditë më parë ambasadori

No Pic available
  • 2017-10-02

PD letër Calaveras: Reagoni, mos lejoni ndërhyrjen e Ramës në veting

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmod Spaho i ka shkruar një letër drejtueses së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,  Genoveva Ruiz Calavera ku shpreh shqetësimin mbi mungesën e vullnetit të mazhorancës për të mbështetur organet e reja të vettingut. Letra i ës