Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!
  • 2019-03-04

E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!

Prokurorja e Tiranës Antoneta Sevdari pas shkarkimit nga detyra nga Kolegji i Posaçëm të Apelimit, për pamjaftueshmëri në deklarimin e pasurisë dhe cenim të besimit të publikut te drejtësia, u ka dërguar një letër të hapur ndërkombëtarëve. Në këtë letër drejtuar ndërkombëta

Basha i merr mikrofonin gazetarit: Mos ki frikë! (Video)
  • 2019-02-23

Basha i merr mikrofonin gazetarit: Mos ki frikë! (Video)

Pas mbledhjes me kryetarët e rretheve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dha një deklaratë për median ku njoftoi për protestat në vijim. Kryedemokrati i mori mikrofonin nga dora gazetarit, i cili po dridhej nga i ftohti. Po të dridhet mikrofoni nga i ftohti, ma jep mua këtu, e mbaj un

Basha paralajmëron protestën tjetër madhështore, ja data
  • 2019-02-23

Basha paralajmëron protestën tjetër madhështore, ja data

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur mbrëmjen e sotme pas takimit të Kolegjit të Kryetarëve të PD-së. Gjatë deklaratës së tij për gazetarët, Basha ka bërë të ditur se në datën 16 mars shqiptarët do të mblidhen sërish para kryeministrisë. Në datën 16 mars do të zhvillohet një

Opozita merr vendimin, ja si do e rrëzojmë Ramën
  • 2019-02-23

Opozita merr vendimin, ja si do e rrëzojmë Ramën

Mësohet vendimi që Partia Demokratike mori në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve. Raportohet se opozita do të protestojë çdo të enjte tek Parlamenti, duke penguar në këtë mënyrë edhe zhvillimin e seancës plenare. 3 ditë më parë, protesta e opozitës pamundësoi zhvillimin e seanc

No Pic available
  • 2019-02-15

Takikardia, një shenjë paralajmëruese për pacientët me tumor

Tek ata që kanë episode të palpitacioneve rritet rreziku i vdekjes nga goditja, sulmi në zemër, tromboza. Terapitë kundër kancerit mund të kenë pasoja negative në zemër. Kambanat e alarmit nuk duhet të neglizhohen. Njerëzit, të cilët kanë pasur episode të takikardia në 12 muajt e p

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari
  • 2019-02-13

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe anëtarë Ardian Hajdari, Luan Daci, Rezarta Schuetz, shqyrtoi në dhomë këshillimi, çështjen që i p

Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë
  • 2019-02-12

Të brendshmet, 6 gabimet që nuk duhet bërë

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: mund të duken detaje të parëndësishme, por në realitet këto zakone të gabuara mund të shkaktojnë infeksione serioze.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama