Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
No Pic available
  • 2017-09-18

Dorëheqja e dy anëtarëve të Gjykatës së Lartë, shtyhet gjyqi ndaj Doshit

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj deputetit Tom Doshi në Gjykatën e Lartë. Shkak i shtyrjes së gjyqit është bërë mungesa e e dy anëtareve të Kolegjit të cilët kanë dhënë dorëheqjen, përkatësisht Arjana Fullani dhe Evelina Qirjako. Tom Doshi, Mark Frroku e Durim Bami janë të pandehur

Mungon trupa gjyqësore, shtyhet gjyqi ndaj Doshit dhe Frrokut
  • 2017-09-18

Mungon trupa gjyqësore, shtyhet gjyqi ndaj Doshit dhe Frrokut

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj deputetit Tom Doshi dhe Mark Frrokut në Gjyakatën e Lartë. Shkak është bërë mungesa e trupës gjyqësore pas dorëheqjes së dy anëtarëve të Kolegjit, të cilët kanë dhënë dorëheqjen, Arjana Fullani dhe Evelina Qirjako. Tom Doshi, bashkë

No Pic available
  • 2017-09-17

Rikthehet debati për dekorat e Enverit

Parlamanti ka miratuar programin 3 javorë të punimeve i cili shtrihet nga data 18 shtator deri në 6 tetor. Duket se puna e parë e deputetëve të rinj të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit do te jetë e fokusuar tek reforma në drejtësi pasi programi parashikon që në pjesën kryesore të dis

11 shtatori 2001, 10 filmat që kanë treguar tmerrin
  • 2017-09-13

11 shtatori 2001, 10 filmat që kanë treguar tmerrin

Nga Fahrenheit 9/11 te World Trade Center e regjisorit Oliver Stone Më 11 shtator 2001, Amerika dhe bota u ndalën në lajmin e sulmeve terroriste të Al Kaedës, që shkaktuan vdekjen e rreth 3000 personave. Ngjarjet e këtyre kronikave që shqetësuan botën, nuk mund të mos ndikonin në zgjedhj

Skandali, 2.000 euro për dëftesën e shkollës së mesme në Lushnjë
  • 2017-09-05

Skandali, 2.000 euro për dëftesën e shkollës së mesme në Lushnjë

Mjaftojnë 2000 euro për tu pajisur me dëftesën e gjimnazit në Lushnje dhe dokumentet ti merr personalisht në zyrën e tij drejtori i Kolegjit Daka, Gjovalin Daka. Fiksi solli me zë dhe figurë në prag të fillimit të vitit shkollor bisedat mes bashkëpunëtorit të fiksit dhe sekserit i cil

Rrëfimi i Papës: Psikanalisti hebre më ndihmoi kur isha 42 vjeç
  • 2017-09-01

Rrëfimi i Papës: Psikanalisti hebre më ndihmoi kur isha 42 vjeç

Kur isha 42 vjeç, takoja një psikanalist çdo javë për 6 muaj me radhë. Kështu zbulon Papa Françesku në një libër, ku rrëfen se është ndihmuar nga një mjek me origjinë hebreje. Një ditë, kur ishte duke vdekur, më thirri. Jo për të marrë bekime, duke parë se ishte hebre, por pë

No Pic available
  • 2017-08-30

Reagime të forta në Londër për vdekjen e shqiptarit

Ky është 30-vjeçari shqiptar Ardian Zagani (në foto), vdekja e të cilit ndërsa udhëtonte me biçikletë ka ngjallur reagime të forta në Londër. I riu shqiptar i përshkruar si njeri i jashtëzakonshëm nga shokët e Kolegjit u përplas për vdekje nga një makinë në kryeqytetin britanik.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama