Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Total: 5671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.981Z

Betohen anetaret e Kolegjit Zgjedhor

Pas shortit qe i perzgjodhi nje dite me pare, 8 gjyqtaret e Gjykatave te Apelit jane mbledhur ne Pallatin e Brigadave, ne prani edhe te anetareve te KLD-se. Pas tekstit te betimit qe do te lexohet nga sekretari i pergjithshem i Presidences, ata do te betohen para presidentit te Republik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.671Z

Zgjedhjet/ Nishani porosi anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor: Qëndrojini Kushtetutës

Presidenti në detyrë, Bujar Nishani ka thirrur sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë procesit zgjedhor më 18 qershor. Gjatë fjalës së tij Nishani pohoi se veprimtaria e Kolegjit Zgjedhor është me rëndësi. Nga ana tjetër ai u bëri thirrje an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.639Z

Akuzat ndaj Kolegjit Zgjedhor, mblidhet KLD-ja

TIRANE- Mbledhja e Keshillit te Larte te Drejtesise ka nisur me diskutime per akuzat e bera ne adrese te Kolegjit Zgjedhor nga ana e opozites. Mbledhjen e ka hapur numri dy i KLD-se, Kreshnik Spahiu, i cili ka theksuar se ne kete mbledhje do te diskutohet pikerisht per akuzat ndaj Kolegjit. Sipas Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.601Z

PS kunder Kolegjit Zgjedhor

Vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Ndarjen e Zonave të Administrimit Zgjedhor, PS e cilësoi se është në kundërshtim me ligjin zgjedhor dhe me parimin kushtetues të ndarjes së pushteteve. Nga selia rozë, Damian Gjiknuri, Sekretar pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.002Z

Wollfarth: Palët të respektojnë vendimin e Kolegjit

Pas vendimit të Kolegjit, ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Eugen Wollfarth, i ka kërkuar palëve të respektojnë vendimin. Nga qyteti i Elbasanit, ku zhvilloi një takim me kryebashkiakun Qazim Sejdini, ambasadori i OSBE-së, ka komentuar vendimin m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.635Z

Vendimi shpresëdhënës i Kolegjit

MENTOR NAZARKO Vendimi i fundit i Kolegjit Zgjedhor krijoi interpretime të ndryshme, deri diku të kundërta me njëri-tjetrin, madje dhe brenda të njëjtit kamp politik. Por, sigurisht, kishte dhe pika të njëjta interpretimi midis të dyja palëve. Kështu, ndoshta në mënyrë të pasaktë pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.808Z

Rama leter te hapur Kolegjit Vendimi juaj rrezikon integrimin

Ne nje leter te hapur drejtuar opinionit publik kreu socialist Edi Rama e cilesoi vendimin e Kolegjit Zgjedhor si nje rast te humbur per te vendosur drejtesi ne vend. Sipas Rames vendimi i Kolegjit nuk do te vendose vetem fatin e bashkise se Tiranes por edhe ate te integrimit te Shqiperise ne Bashki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama