Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Total: 5671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.639Z

Akuzat ndaj Kolegjit Zgjedhor, mblidhet KLD-ja

TIRANE- Mbledhja e Keshillit te Larte te Drejtesise ka nisur me diskutime per akuzat e bera ne adrese te Kolegjit Zgjedhor nga ana e opozites. Mbledhjen e ka hapur numri dy i KLD-se, Kreshnik Spahiu, i cili ka theksuar se ne kete mbledhje do te diskutohet pikerisht per akuzat ndaj Kolegjit. Sipas Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.601Z

PS kunder Kolegjit Zgjedhor

Vendimin e Kolegjit Zgjedhor për Ndarjen e Zonave të Administrimit Zgjedhor, PS e cilësoi se është në kundërshtim me ligjin zgjedhor dhe me parimin kushtetues të ndarjes së pushteteve. Nga selia rozë, Damian Gjiknuri, Sekretar pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.002Z

Wollfarth: Palët të respektojnë vendimin e Kolegjit

Pas vendimit të Kolegjit, ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Eugen Wollfarth, i ka kërkuar palëve të respektojnë vendimin. Nga qyteti i Elbasanit, ku zhvilloi një takim me kryebashkiakun Qazim Sejdini, ambasadori i OSBE-së, ka komentuar vendimin m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.635Z

Vendimi shpresëdhënës i Kolegjit

MENTOR NAZARKO Vendimi i fundit i Kolegjit Zgjedhor krijoi interpretime të ndryshme, deri diku të kundërta me njëri-tjetrin, madje dhe brenda të njëjtit kamp politik. Por, sigurisht, kishte dhe pika të njëjta interpretimi midis të dyja palëve. Kështu, ndoshta në mënyrë të pasaktë pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.808Z

Rama leter te hapur Kolegjit Vendimi juaj rrezikon integrimin

Ne nje leter te hapur drejtuar opinionit publik kreu socialist Edi Rama e cilesoi vendimin e Kolegjit Zgjedhor si nje rast te humbur per te vendosur drejtesi ne vend. Sipas Rames vendimi i Kolegjit nuk do te vendose vetem fatin e bashkise se Tiranes por edhe ate te integrimit te Shqiperise ne Bashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.548Z

KLD mblidhet për gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor

Përzgjedhja e gjyqtarëve të gjykatave të Apelit për përbërjen e Kolegjit Zgjedhor do të bëhet me short. Mbledhja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë do të zhvillohet të hënën. TIRANE-  KLD-ja do të mblidhet ditën e hënë për të hedhur shortin e gjyqtarëve të gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.050Z

Alibeaj Vendimi i Kolegjit fitore e drejtesise

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, në një intervistë në studion e ABC News, ka deklaruar se Lulzim Basha fitoi zgjedhjet dhe sipas tij çka ndodhi pas ditës së votimeve, ishte thjesht çështje proceduriale. Deputeti demokrat, vler&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama