Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Total: 5671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.548Z

KLD mblidhet për gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor

Përzgjedhja e gjyqtarëve të gjykatave të Apelit për përbërjen e Kolegjit Zgjedhor do të bëhet me short. Mbledhja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë do të zhvillohet të hënën. TIRANE-  KLD-ja do të mblidhet ditën e hënë për të hedhur shortin e gjyqtarëve të gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.050Z

Alibeaj Vendimi i Kolegjit fitore e drejtesise

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, në një intervistë në studion e ABC News, ka deklaruar se Lulzim Basha fitoi zgjedhjet dhe sipas tij çka ndodhi pas ditës së votimeve, ishte thjesht çështje proceduriale. Deputeti demokrat, vler&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.640Z

Jo presion politik Kolegjit, faktet, në prokurori

TIRANE- Mbledhja e Keshillit te Larte te Drejtesise ka nisur me diskutime per akuzat e bera ne adrese te Kolegjit Zgjedhor nga ana e opozites. Mbledhjen e ka hapur numri dy i KLD-se, Kreshnik Spahiu, i cili ka theksuar se ne kete mbledhje do te diskutohet pikerisht per akuzat ndaj Kolegjit. Sipas Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.053Z

Vendimi i Kolegjit Rama Drejtesia ka vdekur

Në të parin reagim pas vendimit të fundit të Kolegjit Zgjedhor, kryetari i opozitës Edi Rama nuk komentoi gjatë vendimin e Kolegjit. Në kushtet kur të gjithë janë të qarte sesi u vodh ky mandat,  fjalët janë të tepërta,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.768Z

PS: Nuk e njohim vendimin e Kolegjit Zgjedhor

TIRANË- Partia Socialiste nuk do të njohë vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor. Ky qëndrim është përcjellë qartë përmes një deklarate për shtyp nga selia rozë vetëm pak orë pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor. Në këtë deklaratë, Partia Socialiste e konsideron vendimin të paba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.876Z

PS-PD, replika per presionin ndaj Kolegjit

Dy ditë para se Kolegji Zgjedhor të marrë në shqyrtim dhe të japë vendimin për kërkesën e socialistëve për pavlefshmëri të procesit të votimit në 284 qendra votimi, Partia Socialiste i ka bërë thirrje kryeministrit Berisha dhe mazhorancës që të ndalë atë që ajo e konsideroi dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.739Z

KLD zgjedh anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, emrat e tyre

Tiranë, 19 Janar, 12:05, NOA - Anëtarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë kanë votuar sot për anëtarët e Kolegjit Zgjedhor. Përzgjedhja e tetë anëtarëve të kolegjit zgjedhor është bërë në dy faza. Faza e parë do të kryhet sipas ligjit, duke votuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama