Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë
  • 2019-02-12

Të brendshmet, 6 gabimet që femrat nuk duhet të bëjnë

Duhet të shmanget përdorimi i të brendshmeve dy ditë rresht, veshja e tangave si dhe përdorimi i detergjentit të parfumuar për të larë të brendshmet: mund të duken detaje të parëndësishme, por në realitet këto zakone të gabuara mund të shkaktojnë infeksione serioze.

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin
  • 2019-02-04

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-gjyqtarit të lartë Artan Zeneli, i cili kishte apeluar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në përfundim të gjykimit, mbështetur në faktet e provuara në gjykim dhe në nenin 66, pika 1

Doli i pastër nga Vettingu, por për këshilltarin e Arta Markut kërkohet
  • 2019-01-25

Doli i pastër nga Vettingu, por për këshilltarin e Arta Markut kërkohet

Ai kaloi me sukses vettingun më 27 nëntor 2018, por për Besnik Canin, i cili ka drejtuar Prokurorinë e Elbasanit dhe në dhjetor u votusa për të qenë edhe anëtar i trupës së Këshillit të Lartë të Prokurorisë, nuk paska qenë e thënë që pastërtia e figurës të vlerësohet vetëm n

Mediat sociale, shkaktare të depresionit te vajzat adoleshente
  • 2019-01-04

Mediat sociale, shkaktare të depresionit te vajzat adoleshente

Vajzat adoleshente kanë dy herë më shumë gjasa se djemtë të tregojnë simptoma të depresionit, të lidhura me përdorimin e mediave sociale, kryesisht për shkak të ngacmimeve online dhe gjumit të çrregulluar. Sipas të dhënave të publikuara në një studim, vajzat adoleshente janë të

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

No Pic available
  • 2018-11-04

Gabriela Misterial, rrëfimet e erosit

Hapësirë shpirti prej ari dhe në shtrirje të artë dy trupa si lëmshe ari një trup i famshëm që dëgjon e një trup i famshëm që flet në livadh në të cilin asgjë nuk flet Gabriela Misteral i shkruante këto vargje, teksa sillte në mendje ditët e trishtuara me Romelio Ureta. Ai asnjë

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama