Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Adoleshenca, si kalohet pa u dëmtuar dhe kur përfundon!
  • 2018-10-27

Adoleshenca, si kalohet pa u dëmtuar dhe kur përfundon!

Edhe revista Natyra ka hequr dorë: dhënia e një përkufizimi të caktuar të kësaj faze delikate të jetës është pothuajse e pamundur. Është një “tokë e askujt”, në të cilën edhe të rinjtë largohen nga pikëpamja e ndihmës mjekësore. Sigurisht, megjithatë, puberteti so

Masakër në kolegj. 19 viktima e 40 të plagosur nga Rambo 18-vjeçar (Foto)
  • 2018-10-17

Masakër në kolegj. 19 viktima e 40 të plagosur nga Rambo 18-vjeçar (Foto)

Kjo e sotmja nisi si një ditë e zakonshme në kampusin e kolegjit të Politecit në qytetin Kerç të Krimes, por shumë shpejt u shndërrua në një histori horrori me gjakderdhje masive. Para se të mbaronte dita, 19 prej studentëve do të gjenin vdekjen dhe 40 të tjerë do të merrnin plagë

Shet makinat më shtrenjtë se sa i ble, KPK shkarkon Entela Priftin
  • 2018-10-10

Shet makinat më shtrenjtë se sa i ble, KPK shkarkon Entela Priftin

Një tjetë anëtare e Gjykatës së Korrcës është djegur sot nga vettingu. Ashtu si kolegu i saj Sotiraq Lubonja, gjyqtarja Entela Prifti që mbante edhe postin e kryetares në Gjykatën e Korçës, është shkarkuar nga detyra për shkak të mosjustifikimit të pasurisë. Prifti u vlerësua ve

Shkenca e konfirmon, ata që flasin shumë bëhen të mërzitshëm
  • 2018-10-09

Shkenca e konfirmon, ata që flasin shumë bëhen të mërzitshëm

Këshilla për ata që duhet të mbajnë ligjërata, shmangni banalitetet Ajo që secili prej nesh ka menduar para konferencave në dukje të pafundme tani konfirmohet nga shkenca: njerëzit e mërzitshëm flasin më shumë dhe zgjaten. Në një letër zbavitëse për revistën Natyra, Robert Ewers

Të qenit mëngjarash, është një disavantazh apo një gjenialitet?
  • 2018-09-28

Të qenit mëngjarash, është një disavantazh apo një gjenialitet?

Disa kuriozitete rreth atyre që preferojnë të përdorin dorën e majtë, midis paragjykimeve dhe dhuratave të veçanta të natyrës. Deri pak kohë më parë, ata që shkruanin në shkollë me dorën e majtë u kundërshtuan dhe madje u dënuan: sot njerëzit me dorën e majtë nuk konsiderohen

Shqipëri-Bullgari, marrëveshje në luftën kundër krimit
  • 2018-09-26

Shqipëri-Bullgari, marrëveshje në luftën kundër krimit

Prokurorët e Përgjithshëm të Shqipërisë dhe Bullgarisë firmosën Memorandumin e Mirëkuptimit dhe Bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe  Bullgarisë Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, znj.Arta Marku po zhvillon një vizitë pune në Bullgari.  Prokurori i Përgjithshëm znj.Mark

Studenti hyn në bordin e avionit, dyshohet se kishte një plan! (Foto)
  • 2018-09-21

Studenti hyn në bordin e avionit, dyshohet se kishte një plan! (Foto)

Ai e parkoi makinën në Melburn Airport të Orlandos, në Florida. Kaloi mbi gardh dhe u ngjit i pa shqetësuar në kabinën e pilotimit të linjës ajrore amerikane American Airlines. Protagonisti i çështjes është Nishal Sankat, një student 22 vjeçar me licencë pilotimi komercial, por jo t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama