Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj
  • 2018-09-13

Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj

Tom Ndreca Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca ngeli në provën e parë të Vettingut, ku Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e tij për shkak se nuk justifikonte 1.3 milionë lekë nga pasuritë e tij. Për shumën në fjalë Tom Ndreca këmbëngul se nuk i janë llogari

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u
  • 2018-08-20

Gjykatësit e Manoli Begës i rrëzoi Vetting-u

Biznesmeni Edmond Bego ose Manoli Bega, i cili është dënuar në Itali si pjesë e organizatës kriminale të Aldo Bares në trafikun e narkotikëve, e ka ulur dënimin italian nga 21 vite burg me 4 vjet e 4 muaj në Shqipëri, nëpërmjet Kolegjit Penal të Gjykatës së Lartë, 5 anëtarët e t

Akuzat e PD për Begon, reagon deputeti i PS: Opozita ka lajthitur!
  • 2018-08-19

Akuzat e PD për Begon, reagon deputeti i PS: Opozita ka lajthitur!

Pas akuzave nga Partia Demokratike, se i shumëkërkuar Edmond Bego, ka lidhje me PS, ka ardhur reagimi i pare nga maxhoranca. Ka qenë deputeti socialist Pjerin Ndreu i cili a reaguar pas akuzave të opozitës se deputetë të PS dhe kryeministri Edi Rama kanë lidhje me të arrestuarin nga policia

No Pic available
  • 2018-08-02

Gaqo Çako, kur intepretonte La Boheme në Moskë

Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare iku drejt pafundwsisw. Jeta e tij ishte në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas shqiptare.Ka momente në jetën e secilit prej nesh që nuk mund ti harrojmë dot, pavarësisht viteve që ikin. E tillë ishte dhe Mo

No Pic available
  • 2018-07-26

Vuloset fati i gjyqtarit Trezhnjeva, KPA e largon përfundimisht nga drejtësia

Gjyqtari i Apelit të Durrësit, Besim Trezhnjeva ngeci në sitën e vettingut në seancën e zhvilluar më 13 prill, kur Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shpalli si të papërshtatshëm për të vazhduar udhëtimin në drejtësi. Duke iu referuar raportit të ILDKPI, KPK sqaroi se Trezhnjeva ka

Ndreca vs Rroshi, shpërthen Bylykbashi: Nuk është vetting, por bandit-ing
  • 2018-07-15

Ndreca vs Rroshi, shpërthen Bylykbashi: Nuk është vetting, por bandit-ing

Dënimi me vetëm 60 ditë pune në komunitet i ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, është komentuar dhe kritikuar nëpërmjet një statusi të gjatë në rrjetet sociale nga deputeti demokrat Oerd Bylykbashi. Sipas tij me këtë vendim është rrëzuar një prej mekanizmave kryesorë t

No Pic available
  • 2018-07-09

Dashuri do të thotë të mos thuash asnjëherë më vjen keq

Ajo është një ndër historitë e dashurisë që ka përlotur miliona lexues në të gjithë botën e vazhdojnë të përloten. Historia e dy të rinjve që nuk duan të ndahen nga njëri tjetri të përfshirë në një histori pasioni. Është historia e librit ” Histori Dashurie”, s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama