Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
No Pic available
  • 2018-07-08

Dashuri do të thotë të mos thuash asnjëherë me vjen keq

Ajo është një ndër historitë e dashurisë që ka përlotur miliona lexues në të gjithë botën e vazhdojnë të përloten. Historia e dy të rinjve që nuk duan të ndahen nga njëri tjetri të përfshirë në një histori pasioni. Është historia e librit ” Histori Dashurie”, s

ME SYTË MBI JU, RINGRITJA E KOMBIT NË DORËN TUAJ
  • 2018-06-18

ME SYTË MBI JU, RINGRITJA E KOMBIT NË DORËN TUAJ

Bajram PEÇI Në çperiudhë historike kombi ynë ka qenë i ngritur dhe rrinte në këmbë denjësisht? Rilindasit tanë, ata që u përpoqën deri me jetët e tyre të sillnin Shqipërinë e kombin si vlerë, shihnin të tillë epokën e Skënderbeut. Dhe kanë pasur të drejtë! Është mbase e v

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin
  • 2018-05-31

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin

Kolegji i posaçëm i Apelimit është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar çështjen e ankimimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kundër vendimit për pushimin e Vettingut ndaj Adriatik Llallës. Gjatë seancës së shkuar, avokati i ish-kryeprokurorit Sokol Hazizaj kishte paraqi

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin
  • 2018-05-31

Marku i pezulloi nga detyra, çifti i prokurorëve apelojnë vendimin

Prokurorët Rovena Gashi dhe Dritan Gina kanë apeluar në Kolegjin e posaçëm të Apelimit vendimin për pezullimin e tyre nga detyra i marrë pak ditë më parë nga ana e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku. Rovena Gashi dhe Dritan Gina, u pezulluan nga detyra 2 javë më parë me urdhër

Apeli liron Sajmir Tahirin, ish-ministri pa masë sigurie
  • 2018-05-28

Apeli liron Sajmir Tahirin, ish-ministri pa masë sigurie

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka hequr masën e arrestit shtëpiak për ish-ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri. Seanca ka zgjatur rreth dy orë dhe lajmi u bë i ditur nga avokati i tij, Maks Haxhia. Ish ministri i Brendshëm do të hetohet pa masë sigurie. “Gjykata e Apelit shfuq

Gatimet dhe çfarë ha! 8 recetat që Papa pëlqen më shumë
  • 2018-05-05

Gatimet dhe çfarë ha! 8 recetat që Papa pëlqen më shumë

I riu Jorgito», kështu e thërrisnin kur ishte i ri, gatuante për familjen e tij, duke eksperimentuar me receta të reja. Ai e donte ta bënte këtë dhe e bënte mirë, thotë motra e tij më e vogël, Maria Elena. Ai bënte kallamare të mbushur, thotë ajo. I pëlqen shumë edhe orizi. Kjo pja

No Pic available
  • 2018-05-02

Gjyqtarë borxh për të funksionuar! Gjykata e Lartë sformon dot Kolegjet

E mërkura ishte dita e gjyqeve penale në Gjykaten e Lartë. Jashtë ishte afishuar lista e proceseve që duhet të zhvilloheshin, por të gjitha dështuan. Shkak ishte mos formimi i Kolegjit Penal, që prej muajsh ka vetëm 3 gjyqtarë. Për të plotësuar numrin me pesë anëtarë për çdo trup

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama