Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Beti Njuma, sjell Jeronim De Radën që nuk njohim
  • 2018-05-02

Beti Njuma, sjell Jeronim De Radën që nuk njohim

Në fillim të viteve 900, kush kalonte monopateve të ngushtë të Maqit në Shën Dhimitër Koronë do të ndeshte patjetër një udhëtar të veshur me tesha të vjetra e me një bastun në dorë. Ishte Jeronim De Rada i cili nëpërmjet kësaj rruge të rrëpirë shkonte në Shën Dhimitër Koro

Llalla, hetim nga Krimet e Rënda, Durrësi shpall moskompetencën
  • 2018-04-28

Llalla, hetim nga Krimet e Rënda, Durrësi shpall moskompetencën

Prokuroria e Durrësit ka shpallur moskompetencën dhe ka dërguar për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dosjen numer 447, në të cilën është i shënuar emri i ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Për këtë çështje më herët Top Channel pyeti me e-ma

Vettingu në vetting, i shkarkuari ankohet në Gjykatën Administrative
  • 2018-04-27

Vettingu në vetting, i shkarkuari ankohet në Gjykatën Administrative

Ish-komisioneri publik, Heral Saraçi i shkarkuar në muajin mars nga organet e vettingut nuk ka zgjedhur Gjykatën e Strasburgut për ta goditur këtë vendim, por një gjykate shqiptare. Edhe pse vendimi i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit konsiderohet i formës së prerë dhe si mundësi e fun

Thyen masën e sigurisë, arrestohet i forti i Myslym Shyrit
  • 2018-04-13

Thyen masën e sigurisë, arrestohet i forti i Myslym Shyrit

Forcat operacionale të Poliisë së Tiranës, kanë arrestuar Gjergj Cukalin, i njohur ndyshe si i forti i rrugës Myslym Shyri. Prangosja e 39-vjeçarit nga uniformat blu u bë për, shkak se ka thyer masën e sigurisë arrest shtëpie, e vendosur nga Gjykata e Tiranës në vitin 2016. Më konkret

Veliaj: Po i afrohemi finishit me 100 mijë pemë të reja
  • 2018-03-20

Veliaj: Po i afrohemi finishit me 100 mijë pemë të reja

Parkut të Liqenit Artificial dhe atij të Farkës u janë shtuar edhe 150 rrënjë ullinj. Aksionit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e 100 mijë pemëve iu bashkuan edhe nxënësit e kolegjit greko-shqiptar dhe ambasadorja e Greqisë, Eleni Sourani. Gjithashtu, edhe një grup studentësh

Kolegji i Posaçëm e Apelimit seancë dëgjimore me komisionerin e Vettingut
  • 2018-03-05

Kolegji i Posaçëm e Apelimit seancë dëgjimore me komisionerin e Vettingut

Rasti i parë i një procedimi disiplinor të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit është ai i komisionerit publik Herald Saraçi, që prej nisjes së punës së tij në qershor të vitit të kaluar. Ka qenë ONM-ja ajo që ka kërkuar hetimin disiplinor që më 9 shkurt, pasi janë vërejtur një

Ardi Veliu emërohet drejtor i ri i Policisë së Shtetit
  • 2018-02-05

Ardi Veliu emërohet drejtor i ri i Policisë së Shtetit

Pasuesi i Haki Çakos në postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit do të jetë Ardi Veliu, një emër ky i paralajmëruar edhe më parë. Emri i Ardi Veliut u propozua nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe mori miratimin e kryeministrit Edi Rama. Ardi Veliu deri më sot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama