Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
Kthesë në Oksford, tani vajzat janë më shumë se djemtë!
  • 2018-01-30

Kthesë në Oksford, tani vajzat janë më shumë se djemtë!

Pas 8 shekujsh! Deri në vitet 70, dominimi mashkullor ishte total U deshën 800 vjet histori, një mijë duke marrë në konsideratë rrënjët e pararendësve, por në fund gratë e bënë atë: në vitin 2017 ata i kapërcyen burrat sipas numrit të hyrjeve në sallat e Universitetit prestigjioz

No Pic available
  • 2018-01-15

Nis sesioni parlamentar, Ruçi: Të përmbushim pritshmëritë e shqiptarëve

Pasditen e sotme Kuvendi i Shqipërisë ka hapur dyert për të startuar sesioni e dytë të legjislaturës së 9-të. Në fjalën hapëse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi u shpreh se grupet elektorale duhet të përmbushin pritshmëritë e shqiptarëve për reformat e rëndësishme. Mbyllëm një sesi

Të paguash gratë për të ushqyer fëmijët me gji: e drejtë apo e gabuar?
  • 2017-12-15

Të paguash gratë për të ushqyer fëmijët me gji: e drejtë apo e gabuar?

Studimi anglez: duke u dhënë 200 stërlina grave që ushqejnë me gji fëmijët deri në gjashtë muaj, rritet me 6% shtresa e të sapolindurve që ushqehen me gji. Zgjedhje e përshtatshme apo joetike? Një nxitje ekonomike për ushqyerjen me gji, e projektuar veçanërisht për gratë me nivel t

No Pic available
  • 2017-12-07

Kuvendi nis diskutimin për ndryshimin e buxhetit 2017, rriten fondet për rrugët

TIRANE Ministri i Financave është thirrur sot në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë për të shpjeguar ndryshimet më buxhetin 2017 nëpërmjet një akti normativ i cili rialokon disa zëra në të ardhura dhe shpenzimet buxhetore. Ndryshimet thelbësore përfshijnë rritjen e planit te t

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet
  • 2017-11-13

Investimet, organet e Vettingut ende pa buxhet

Organet e Vettingut janë ende pa buxhet për sa i përket zërit të investimeve, për shkak se nuk janë rakorduar me ministrinë e Financave për paratë që ju duhen. Kërkesë buxhetore është bërë nga Kolegji i Apelimit për shpenzime personeli, operative dhe investime. Gjatë diskutimeve u

Qeveria vendos: Anëtarët e Vettingut do të ruhen nga Garda
  • 2017-11-06

Qeveria vendos: Anëtarët e Vettingut do të ruhen nga Garda

Qeveria Shqiptare ka miratuar ditën e sotme vendimin për ruajtjen dhe sigurinë e anëtarëve të komisionit të Vettingut.Sipas vendimit mësohet se Garda e Republikës do të jetë ajo që të do të kujdeset për sigurinë fizike të të gjithë anëtarëve të komisionit. Vendimi i plotë:

No Pic available
  • 2017-11-02

Qyteti argjentinas mban zi për viktimat e sulmit në New York

Njerëzit në qytetin argjentinas Rosario kanë mbajtur një vigjilje në kujtim të pesë banorëve të cilët u vranë në sulmin me kamion në Nju Jork të martën. Të pesë viktimat ishin pjesë e një grupi prej 10 miqsh që po festonin 30 vjetorin e diplomimit të tyre nga kolegji me një udh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama