Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Total: 5671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.644Z

Jo presion politik Kolegjit. Faktet, në prokurori

TIRANE-Distancim nga akuzat dhe presioni politik mbi Kolegjin Zgjedhor dhe kerkese drejtuar politikes, qe nese akuzat mbeshteten mbi fakte t’i drejtohen per veprime te metejshme Prokurorise. Me kete perfundim ka dale mbledhja e sotme e KLD-se, pas disa ore debatesh, thirrur per akuzat e PS-se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.637Z

KLD, diskutime për shqetësimet e anëtarëve të Kolegjit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të diskutojë ditën e sotme për shqetësimet e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Ka qenë presidenti i vendit, Bamir Topi, ai i cili i ka kërkuar KLD-së, të fusë në rendin e dit&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.638Z

KLD, diskutime për akuzat e gjyqtarëve të Kolegjit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të diskutojë ditën e sotme për shqetësimet e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor. Ka qenë presidenti i vendit, Bamir Topi, ai i cili i ka kërkuar KLD-së, të fusë në rendin e dit&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.638Z

Diferenca mes dy vendimeve të Kolegjit

Nga Mero Baze Natën kur Kolegji shqiptoi vendimin, Berisha shpërndau një sms për disa bashkëpunëtorë të tij të afërt ku shkruhej Vendim i shkëlqyer. Lulëzim Basha doli e përshëndeti në mesnatë, ndërsa Arben Ristani fluturoi nga gëzimi duke theksuar faktin se Kolegji legjitimoi vepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.981Z

Betohen anetaret e Kolegjit Zgjedhor

Pas shortit qe i perzgjodhi nje dite me pare, 8 gjyqtaret e Gjykatave te Apelit jane mbledhur ne Pallatin e Brigadave, ne prani edhe te anetareve te KLD-se. Pas tekstit te betimit qe do te lexohet nga sekretari i pergjithshem i Presidences, ata do te betohen para presidentit te Republik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.671Z

Zgjedhjet/ Nishani porosi anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor: Qëndrojini Kushtetutës

Presidenti në detyrë, Bujar Nishani ka thirrur sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë procesit zgjedhor më 18 qershor. Gjatë fjalës së tij Nishani pohoi se veprimtaria e Kolegjit Zgjedhor është me rëndësi. Nga ana tjetër ai u bëri thirrje an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.639Z

Akuzat ndaj Kolegjit Zgjedhor, mblidhet KLD-ja

TIRANE- Mbledhja e Keshillit te Larte te Drejtesise ka nisur me diskutime per akuzat e bera ne adrese te Kolegjit Zgjedhor nga ana e opozites. Mbledhjen e ka hapur numri dy i KLD-se, Kreshnik Spahiu, i cili ka theksuar se ne kete mbledhje do te diskutohet pikerisht per akuzat ndaj Kolegjit. Sipas Sp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama