Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Meta: total 1000 / total_found 5657 / time 0.002 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5657 / hits[0] 9824 /
No Pic available
  • 2017-10-02

PD letër Calaveras: Reagoni, mos lejoni ndërhyrjen e Ramës në veting

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmod Spaho i ka shkruar një letër drejtueses së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,  Genoveva Ruiz Calavera ku shpreh shqetësimin mbi mungesën e vullnetit të mazhorancës për të mbështetur organet e reja të vettingut. Letra i ës

Kuvendi miraton strukturën dhe funksionimin e organeve të Vettingut
  • 2017-09-29

Kuvendi miraton strukturën dhe funksionimin e organeve të Vettingut

Në një seancë maratonë, e cila  përfundoi pas orës 2 të mëngjesit, Kuvendi i Shqipërisë votoi pro miratimit të ligjit për strukturën dhe organikën e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit në Gjykatën Kushtetuese dhe të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, si dhe për klasifikimin

No Pic available
  • 2017-09-29

Mazhoranca miratoi strukturat dhe organet e Vettingut

Pas një seancë maratonë prej 16 orësh, me debate dhe diskutime Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ligjin për strukturat dhe organikën e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit në Gjykatën Kushtetuese dhe të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, si dhe për klasifikimin e pagave të Komisione

Kastriot Myftaraj i bën vettingun kryetares së Kolegjit të Apelimit
  • 2017-09-28

Kastriot Myftaraj i bën vettingun kryetares së Kolegjit të Apelimit

Njerëzit e vettingut sipas vettingut ishte tema e parë që trajtoi Kastriot Myftaraj në emisionin e tij të parë me titull “Ju flet Moska transmetuar mbrëmjen e sotme në Ora News. Personazhi të cilin analizoi në këtë emision ishte kryetarja e Kolegjit të Apelimit, Natasha Mulaj

Kryemadhi letër Lu e Vlahutin: Qeveria po kap vettingun, procesi në rrezik
  • 2017-09-27

Kryemadhi letër Lu e Vlahutin: Qeveria po kap vettingun, procesi në rrezik

Shqetësimin e shprehur më herët nga Petrit Vasili, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ua ka përsëritur përmes një letre ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin. Në letrën drejtuar dy ambasadorëve të angazhuar fort për reformën në drejtësi dhe për procesin e vettingut, kryetarj

No Pic available
  • 2017-09-26

Rrogat për vettingun sjellin përplasjen e parë Rama-Tahiri, debate në PS

Kërkesën e anëtarëve të Komisioneve të vettingut për një rrogë më të lartë, kryeministri Edi Rama e quajti ekzagjerim. Në mbledhjen e grupit, kreu i Partisë Socialiste tha se anëtarët e vettingut kanë një pagë që është e kënaqshme. Rama: Pagat për këtë institucion janë eks

No Pic available
  • 2017-09-26

Selfia që përfundoi në tragjedi!

Ata duket të gjithë të qeshur duke shkrepur një foto selfie, por mbrapa tyre por ndodh diçka e tmerrshme. Një nxënës po mbytet në ujë në një udhëtim me shkollën, ndërsa miqtë e tij buzëqeshin për kamerës. Kadetët në Kolegjin Kombëtar në Bangalore të Indisë po notonin në pel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama